Kosova përkujton 600 viktimat e Covid-19

Mos i humb

Britania do të gjobisë shkelësit e karantinës me 10 mijë paundë

Qeveria e Britanisë së Madhe do të gjobisë me 10 mijë paundë (13 mijë dollarë) personat që refuzojnë urdhrin për t’u izoluar...

Opozitarët sauditë formojnë parti politike në diasporë

Opozitarët kundër regjimit të Arabisë Saudite jashtë vendit njoftuan se me kërkesën për demokraci kanë formuar parti politike të emërtuar si "Këshilli...

Dy punonjës me Covid, mbyllen zyrat e Njësisë Administrative Bubullimë

2 punonjës të njësisë administrative Bubullime në bashkinë e Lushnjes kanë rezultuar pozitiv me Covid 19. Pas daljes pozitive...

Samsung do të dëmtojë pozicionin e OnePlus në treg me Galaxy S20 FE

OnePlus është vendosur si një nga lojtarët kryesorë në tregun e telefonave inteligjentë me çmime të përballueshme. Samsung kishte...

Me rastin e gjashtëmujorit nga shpërthimi i pandemisë me koronavirus në Kosovë, sonte Komuna e Prishtinës ka ndriçuar ndërtesën e Bibliotekës Kombëtare për të kujtuar të gjitha jetët që i mori kjo sëmundje e rrezikshme dhe për të nderuar personelin shëndetësor që janë në vijën e parë të frontit.

Po shënojmë plot gjashtë muaj prej se në Kosovë u konfirmua rasti i parë me Covid-19. Që prej atëherë, të gjithë ne si shoqëri jemi duke kaluar ditë të vështira e plot sfida në betejë me pandeminë. Edhe më tej, jo të gjithë po dalin fitimtarë!

Andaj edhe ndriçuam ndërtesën e Bibliotekës Kombëtare për të kujtuar të gjitha jetët që i mori Covid-19 dhe për të nderuar dhe falënderuar nga zemra, të gjithë personelin shëndetësor që janë në vijën e parë të frontit që nga fillimi i pandemisë. Bashkë mund të e tejkalojmë më lehtë këtë sfidë!, thuhet në një njoftim të Komunës së Prishtinës në Facebook.

Ndryshe, që nga shpërthimi i pandemisë me koronavirus në muajin mars e deri më sot, në Kosovë kanë humbur jetën gjithsej 600 persona.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë...