Kosovë : Fillon ndërtimi i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Tërnava uron besimtarët

Mos i humb

Shembja e Teatrit, Rama sulmon opozitën: Vajtojnë ende për atë ngrehinë, deri dje…

Kryeministri Edi Rama është rikthyer sërish tek çështja e shembjes së Teatrit Kombëtar, që shkaktoi edhe kundërshti të ashpra e përplasje mes...

Më herët se çdo vit/ Nis vaksinimi kundër gripit, Manastirliu: Kemi siguruar 368 mijë doza, do të jenë falas për grupet e rrezikuara

Ka nisur sot programi i vaksinimit kundër gripit, pjesë e planit të vjeshtë-dimrit të autoriteteve shëndetësore siç deklaron MSH për të minimizuar...

Personeli mbështetës në SHSKUK dhe QKUK kërcënon me bojkotim të punës nëse nuk marrin shtesën prej 300 eurove

Punëtorët e personelit mbështetës të SHSKUK-së dhe QKUK-së, kanë mbajtur protestë para administratës qendrore si shenjë pakënaqësie për mospërfshirjen e tyre në...

“Serbia do të përpijë Kosovën dhe Shqipërinë”, ‘çmenden’ mediat serbe: Vuçiç është duke e risjellë perandorinë e Dushanit

Disa gazeta të mëdha serbe që konsiderohen të afërta me presidentin Vuçiç sot publikuan lajme që nxisin të tjera konflikte në Ballkan.

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka përcjellur për së afërmi fillimin e punëve për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë.

Ai uroi të gjithë besimtarët për fillimin e ndërtimit të kësaj xhamie mëse të nevojshme dhe të shumëpritur për gjithë besimtarët.

Myftiu u shpreh tejet i lumtur që sot pa, për së afërmi fillimin e punëve tashmë në këtë vend të shenjtë, teksa falënderojë të gjitha atë kanë kontribuar në mundësimin e ndërtimit të kësaj xhamie, duke filluar nga besimtarët, Kryesinë e Bashkësisë Islame, Dijanetin e Turqisë dhe Komunën e Prishtinës.

Myfitu Naim ef. Tërnava përcjell nga afër fillimin e punës për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka përcjellur për së afërmi fillimin e punëve për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Ai uroj të gjithë besimtarët për fillimin e ndërtimit të kësaj xhamie mëse të nevojshme dhe të shumëpritur për gjithë besimtarët.Myftiu u shpreh tejet i lumtur që sot pa, për së afërmi fillimin e punëve tashmë në këtë vend të shenjtë, teksa falënderojë të gjitha atë kanë kontribuar në mundësimin e ndërtimit të kësaj xhamie, duke filluar nga besimtarët, Kryesinë e Bashkësisë Islame, Dijanetin e Turqisë dhe Komunën e Prishtinës. 

https://www.facebook.com/watch/?v=955748221565196
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

‘T’i drejtohemi ODHIR’/ Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri-opozitës: Hajdeni me një produkt fillimisht

“Thirrja ime publike është se nëse dëshiron konsensus hajde me një produkt me një model Evropian. Nëse nuk e pranojmë hajde ta...

BERZH: Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret për 5 përqind si pasojë e pandemisë

Ekonomia e Kosovës pritet të tkurret rreth 5 për qind këtë vit si pasojë e pandemisë me koronavirus, mirëpo vitin e ardhshëm...

Aliyev: Luftojmë derisa ushtria armene të largohet nga tokat tona

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, u zotua se do të luftojë derisa forcat armene të largohen nga territori i kontestueshëm i Nagorno...

Nga politika te koronavirusi/ Pesë momentet kryesore të debatit mes Trump dhe Biden

Debati i parë i zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 ishte i zjarrtë nga fillimi deri në fund. Presidenti Donald...

Zbardhet vendimi i qeverisë për punësimin e 1 mijë mësuesve, ja si do të rekrutohen dhe paguhen

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e djeshme të punësojë 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19...