Kryemadhi: Të gjithë duhet t’i japim forca drejt 25 prillit, dita kur shteti do rikthehet në shërbim të qytetarëve

Mos i humb

Plakja e popullsisë presion mbi skemën e pensioneve, rritet me 6.5% numri i përfituesve në tre vitet në vijim. Fatura e përllogaritur

Qëndrueshmëria e skemës së pensioneve mbetet vulnerabël prej rritjes së shpejtë të numrit të pensionistëve dhe rënien e fuqisë punëtore si një...

Bën vetëvrasje një i burgosur në Qendrën Korrektuese në Dubravë

Një i burgosur është vetëvar në Qendrën Korrektuese të Dubravës. Kjo është bërë e ditur nga Shërbimi Korrektues i...

Ëmbëlsirë me Çokollatë – Receta me Shije të Veçantë

Ëmbëlsirat me çokollatë janë aq të shijshme e shpesh përshkruhen si një mëkat i ëmbël. Keku në veçanti është...

Vrau dhe dogji shokun e ngushtë, 22-vjeçari dënohet me burg përjetë në Kosovë

Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamentit për Krime të Rënda, shpalli aktgjykim dënues ndaj të pandehurit Trimor Lalinovci, shtetas i Republikës së...

Përmes një statusi në Facebook, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ndal vëmendjen në datën 25 prill, ditë kur shqiptarët janë thirrur për të votuar në zgjedhjet parlamentare.

“Të gjithë duhet t’i japim forca drejt 25 prillit 2021, dita kur shteti do rikthehet në shërbim të qytetarëve dhe rinisë së mrekullueshme që kemi”, shkruan Kryemadhi në Facebook, ndërsa ndan foto nga takimi i nënkryetarit Pojana me të rinjtë.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FKryemadhiMonika%2Fposts%2F3186709958108391&show_text=true&width=552&height=881&appId
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Forcat turke arrestojnë 33 të dyshuar të FETO-s në gjithë vendin

Forcat turke të sigurisë arrestuan sot 33 persona nën dyshimin për lidhje me organizatën terroriste FETO, grupi që qëndron pas grushtit të...

SHBA, rritet në 231.174 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 231.174, prej të cilëve 663 kanë humbur...

Aeroplani “përshëndet” çiftin e ri me një “grusht” ujë

Momenti kur seti fotografik i një çifti të ri është shkatërruar nga një aeroplan, është kapur në kamera. Priscila...

E zgjedhura e Trump, merr miratimin e Senatit Amy Coney Barrett në Gjykatën e Lartë

Amy Coney Barrett , është konfirmuar mbrëmë nga Senati amerikan si Gjyqtare e Gjykatës Supreme me 52 vota pro dhe 48 kundër....

970 qytetarë u ndëshkuan për mosrespektim të Ligjit COVID-19

Policia e Kosovës është duke vazhduar me shpërndarjen e tiketave në bazë të ligjit anti-COVID. Gjatë 24 orëve të...