Lajçak sot takohet me Hotin

Mos i humb

“Të mos ketë asnjë frikë”, Rakacolli: Kapacitetet spitalore mjaftojnë për të trajtuar Covid-19

Kryetarja e Komitetit Teknik Mira Rakacolli, duke folur në konferencë, deklaroi se duhet të mos kemi asnjë frikë. Rakacolli...

Vjosa Osmani do ta shfuqizojë dekretin për emërimin konsull të djalit të Haxhi Shalës

U.D së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me publikimin e fundit që u bë lidhur me emërimin e Flakron...

“A mund të reduktojnë aftësinë e njerëzve për të përhapur virusin?”, ekspertja e OBSH-së bën thirrje për më shumë të dhëna për vaksinat e...

Ekspertja kryesore e vaksinave e Organizatës Botërore të Shëndetësisë thotë se agjencia duhet të vlerësojë vaksinat e koronavirusit dhe reagimet e tyre...

“E papranueshme, që ende nuk është garantuar strehimi”, Meta me apel të fortë një vit pas tërmetit: Gjeni përgjegjësit!

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot 51 jetët e humbura nga tërmeti shkatërrues i një viti më parë, pasi dhuroi gjak në...

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti do të presë sot në takim emisarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Vizita e diplomatit sllovak në Prishtinë vjen një ditë pas takimit të ministrave të Jashtëm të BE-së në Luksemburg.

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ka shprehur besimin se procesi i dialogut me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, është çështje muajsh dhe jo vitesh.

Ai ka bërë të ditur se të dyja palët janë të angazhuara për zgjidhjen e problemeve, të cilat do të çojnë drejt marrëveshjes, por tha se BE-ja nuk do të imponojë një zgjidhje finale.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten,...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...