Lajçak viziton sot Beogradin, do të takohet me Vuçiç

Mos i humb

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, sot do të jetë për vizitë në Serbi.

Ai do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Javën e kaluar, Lajçak ishte në Kosovë ku u takua me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimin dhe liderët opozitarë.

Kryenegociatorët e Prishtinës dhe Beogradit do të takohen këtë të enjte në Bruksel.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit