Lista e policëve që u arrestuan në aksionin e Karaçevës

Mos i humb

Gropa gjigante “përpin” shtëpinë në Rusi

Një shtëpi përfundoi në një krater me thellësi 25 metra, që u hap papritmas në një fshat rus. Dy persona arritën të...

Zbulohet një organ i ri në kokën tonë

Trupi i njeriut, pavarësisht se sa vite ka që studiohet, vazhdon të na habisë. Një studim i publikuar në “Science Alert” ka...

Të shtunën mbyllet rrethrrotullimi tek sheshi “Shqiponja”, mësoni si do të zhvendoset lëvizja e mjeteve

Ditën e shtunë do të ndalohet qarkullimi i makinave tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë. Shkak janë punimet për ndërtimin e Unazës së...

Swissmedic: Shpejtohet puna për vaksinën kundër koronavirusit

Një vaksinë e dytë e mundshme Covid-19 po gjurmohet shpejt nga rregullatorët Swissmedic. Produkti është zhvilluar nga firma amerikane...

Zyrtarët policorë që u prangosën sonte, në vend që të pengonin veprimtaritë ilegale si

Zyrtarët policorë që u prangosën sonte, në vend që të pengonin veprimtaritë ilegale si: trafikim i qenieve njerëzore, prostitucion, kontrabandë, organizim i lojërave të fatit, ata dyshohet se vendosën të rreshtohen me krimin, t’i ndihmojnë kontrabandistët dhe të përfitojnë nga veprimtaria e tyre.

Në mesin e dhjetra personave që pritet të vihen në pranga, sonte janë arrestuar edhe 12 zyrtarë të Policisë së Kosovës, që kryesisht shërbenin në zonën e Anamoravës, me dyshimin se keqpërdorën detyrën zyrtare, raporton sinjali.

Nga kjo shifër, 9 zyrtarë policorë janë shqiptarë dhe 3 të tjerë nga komuniteti serb.

Lista e zyrtarëve të Policisë së Kosovës që pritet të vihen në pranga:

A.K. – Komuna e Kamenicës

Z.A. Serb – Komuna e Kamenicës

H.K. – Hogosht/Kamenicë

F.K. – Muçivërrcë/Kamenicë

S.K. – Muçivërrcë/Kamenicë

S.N. – Serb – Komuna e Kamenicës

I.S. – Muçivërrcë/Kamenicë

S.K. – Komuna e Kamenicës

F.Z. – Komuna e Kamenicës

S.M. – Serb – Komuna e Kamenicës

R.Th. – Muçivërrcë/Kamenicë

F.L. – Komuna e Kamenicës

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Mbyllet një tjetër fazë për përzgjedhjen e kandidatëve të BKH-së, ambasada e SHBA: Procesi i vështirë, për të gjetur më të mirët e Shqipërisë

Mbyllet një tjetër fazë për përzgjedhjen e kandidatëve për Byronë Kombëtare të Hetimit. Mësohet se dje përfundoi procesi i testit për aftësitë...

Akar: Kontrollet dhe përgatitjet për sistemin S-400 vazhdojnë siç janë parashikuar

Akar: Kontrollet dhe përgatitjet për sistemin S-400 vazhdojnë siç janë parashikuar. Akar: (Për sistemin e mbrojtjes ajrore e raketore...

Masat kufizuese në Greqi, grekët shijojnë ditën e fundit të “lirisë”

Duke filluar nga sot, Greqia do të nisë regjimin e ri të masave kufizuese të paralajmëruar nga Kryeministri Mitsotakis, të enjten. Në...

“A ka ujë në akullin që më sollët?”, restoranti vendos një çmim për çdo pyetje absurde

Rregulli numër 1 i çdo personi që fillon punë në një restorant është “klienti ka gjithmonë të drejtë”. Por këtë ligj të...

Parkim i gabuar/ Policia bën “namin” me gjoba te Rruga e Kavajës, e pësojnë 135 drejtues

Policia Rrugore e Tiranës, në funksion të planit të veprimit për ndëshkimin e parkimeve të gabuara, përgjatë 12 orëve, monitorim të dedikuar...