Lot, frikë, gëzim,…fotografi sjell momentet emocionuese gjatë lindjes së fëmijëve

Mos i humb

“Covid-19, përballja e madhe e shekullit”, Tritan Kalo zbulon “surprizën” në prag të pensionit, mesazh politikës dhe kritikëve

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, shkruan në “Facebook” se përballja me pandeminë e koronavirusit ishte një “surprizë” për të në prag të...

Navalny i kërkon BE të sanksionojë oligarkët rusë

Navalny tha se nuk është i pari apo i fundit në Rusi që helmohet ose vritet. "Pyetja kryesore që...

Drejtori ekzekutiv i Pfizer: Deri në fund të vitit 2021 do të kemi më shumë doza të vaksinës se sa kemi nevojë

Drejtori ekzekutiv i kompanisë Pfizer, Albert Bourla, ka deklaruar se është i bindur që deri në fund të vitit 2021 do të...

Zvicra shtrëngon masat deri më 23 dhjetor, për t`i zbutur ato në Krishtlindje

Ministri i Shëndetësisë, Alain Berset planifikon të shtrëngojë masat e koronavirurit deri në Krishtlindje. Por vetë festa  familjare do të mundësohet të...

Të sjellësh në jetë një krijesë të re mund të jetë gjëja më e mrekullueshme në botë.

Ato momente janë shumë intime, por ka dhe nga ata prindër që duan ta bëjnë publik atë moment.

Renate van Lith, fotografi që u shpall më i miri i fotografive të lindjeve në vitin 2020 në Garën Ndërkombëtare të Fotografisë, tha s ka hyrë aksidentalisht në këtë botë.

“Në atë kohë, unë ende isha duke punuar si inspektor në industrinë e kujdesit për fëmijë. Secili nëpunës civil mori një buxhet për karrierën që mund të shpenzohej për diçka që nuk kishte të bënte me profesionin e tyre. Me ato para, ndoqa trajnimin bazë në shkollën e tregtisë së fotografisë. Ishte menduar si një hobi, por shpejt doli nga kontrolli. Në fund, unë edhe u largova nga puna. Jo sepse nuk ishte kënaqësi, por ky është pasioni im”, tha ai.

Fotografitë e lindjes janë kaq të veçanta, pasi aty ka një përzierje emocionesh. Në atë moment ka dhimbje, gëzim, lot e një sërë ndjenjash ë tjera që vetëm një nënë mund t’i përshkruajë.

“Unë shoh gjithçka përmes lenteve. Është shumë e veçantë të jesh pjesë e kësaj si fotograf. Mendoj se është shumë mirë që njerëzit më besojnë që të jem në një moment kaq intim”, tha Lith.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Një tjetër vaksinë kundër COVID-19 hyn në provën e ‘fazës së tretë’ në Kinë

Një tjetër vaksinë e zhvilluar lokale e Kinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka hyrë në provën klinike të 'fazës së tretë',...

Turqi, arrestohen 11 të dyshuar për lidhje me DEASH-in

Gjithsej 11 persona për lidhje të dyshuara me grupin terrorist DEASH, u arrestuan në provincën perëndimore të Izmirit në Turqi, tha sot...

Turqia me satelitët e rinj të komunikimit do të jetë më e fuqishme në hapësirë

Me satelitët e rinj të komunikimit, Turksat 5A, 5B dhe 6A, Turqia do të jetë më e fuqishme në hapësirë, tha sot...

Draft raporti i PE: Politika të krijojë klimë besimi, thelbësore zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni i Jashtëm i Parlamentit Europian ka publikuar një draft raport mbi zhvillimet në Shqipëri.Në këtë draft raport nxiten liderët politikë në...

Mbi 65 milionë të prekur nga COVID-19 në mbarë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka shkuar në mbi 65 milionë transmeton Anadolu Agency (AA).