Macron mesazh në turqisht për Mesdheun Lindor

Mos i humb

‘’Ishte emocionale’’, Idrizi: Shpresoja që shishja e ujit ta zinte në kokë ministrin grek, mbase do të…

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka folur për gjestin e tij ditën e sotme ku tentoi që të sulmojë me shishe uji...

Durrës/ Arrestohen dy persona, nën hetim katër të tjerë! Ja për çfarë akuzohen

Durrës – Dy persona janë vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen për vepra të ndryshme penale. Ndërkohë sipas policisë...

Kina ‘godet’ Australinë përmes tregtisë së mineraleve dhe pambukut

Tensionet e përshkallëzuara dypalëshe kanë rezultuar që Kina "jozyrtarisht" t'u kërkojë tregtarëve të pambukut dhe xeheve të ndalojnë blerjen e produkteve nga...

Ky është Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dhe kamera e tij e ‘çmendur’

Më pak se 12 orë pas shfaqjes së plotë të Samsung Galaxy S21 për herë të parë, tashmë janë shfaqur disa imazhe...

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron për herë të parë nga llogaria e tij në Twitter bëri një postim në turqisht dhe një deklaratë lidhur me tensionet në Mesdheun Lindor.

“Në Ajaccio i dërguam Turqisë një mesazh të qartë; të rihapim një dialog të përgjegjshëm me qëllim të mirë dhe jo naiv. Kjo thirrje tani është gjithashtu edhe një thirrje e Parlamentit Evropian. Me sa duket edhe është përcjellë. Le të përparojmë”, shkroi Macron.

Më 24-25 shtator në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel do të mbahet Samiti i liderëve të Bashkimit Evropian (BE) ku Mesdheu Lindor do të jetë në mesin e pikave të rendit të ditës.

Javën e kaluar në Ajaccio të Korsikës u mbajt Samiti i vendeve të Evropës Jugore, anëtare të BE-së.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

A Duhen Përdorur Antibiotikët Kur Jeni Me Grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më...

Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e...

Eksperti: Flini mirë para se të merrni vaksinën e gripit, gjumi rrit efektivitetin

Gjumi është shumë i rëndësishëm “për të na armatosur mirë” në luftën kundër gripit dhe Covid-19. Ekspertët e shëndetit...

Të mësosh gjatë pandemisë në Napoli, rrugicat e ballkonet zëvendësojnë klasat

Të bërtiturat në rrugët apo ballkonet, e qytetit të zhurmshëm të Napolit nuk janë asgjë e re, por tani edhe mësuesit dhe...

Këto mund të jenë katër lansimet e mëdha nga Apple, pas iPhone 12

Prezantimi i iPhone 12 i Apple është padyshim njoftimi i tij më i madh i vitit, por 2020 nuk ka mbaruar akoma...