Mbi 59 milionë njerëz të infektuar me Covid-19 në të gjithë botën

Mos i humb

Numri i personave të infektuar me Covid-19 në mbarë botën ka shkuar mbi 59 milionë njerëz.

Gjithsej, 59 027 330 raste me koronavirus jasnë shënuar në të gjithë rruzullin tokësor.

Shteti me më shumë të infektuar në botë është SHBA, me gjithsej 12 589 088 raste deri më tani.

Pas SHBA-ve radhiten India (9 140 312 njerëz), Brazili (6 071 401), Franca (2 140 208), Rusia (2 114 512), Spanja (1 589 219), Britania (1 512 045), Italia (1 408 868), Argjentina (1 370 366), Kolumbia (1 248 417) dhe Meksika (1 041 875).

Që nga shfaqja për herë të parë e Covid-19 në Uuhan të Kinës, më shumë se 1.39 milionë persona kanë humbur jetën në gjithë botën.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit