Meta falënderon ‘miqtë e vërtetë të Shqipërisë’ për këshillat: Shpresoj që të dëgjohen me mençuri deri të enjten. I siguroj se më 25 prill…

Mos i humb

Valteri i kthehet keq Lleshajt: Ke nostalgji për sistemin e diktaturës. Ja si i përgjigjet ministri i Brendshëm

Deputeti Halit Valteri ka replikuar me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj sa i takon ligjit që lidhet me kompetencat e Policisë së...

Covid-19/ Prej 5 dhjetorit nis vaksinimi masiv në Rusi, ja kush do ta marrin të parët ”Sputnik V”

Në Moskë prej ditësh së nesërme do të nisë fushata e vaksinimit masiv kundër koronaviusit. Lajmi u bë i ditur nga kryetari...

Shifra alarmante, mbi 400 mijë viktima nga koronavirusi në Europë

Europa ka regjistruar më shumë së 400.000 viktima nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë sipas autoriteteve të shëndetësisë në Francë.

Lufta ndaj COVID-19, Gjermania zgjat kufizimet, Austria dhe Spanja planifikojnë t’i lehtësojnë ato

Në përpjekje për të mbajtur nën kontroll valën e re të infeksioneve me Covid-19, Gjermania vendosi që masat kufizuese të vijojnë të...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas apelit të dytë të komisionerit për zgjerimin Oliver Varhelyi për çështjen e Kodit Zgjedhor, 8 pyetje për të cilin ndodhen në Komisionin e Venecias për një opinion.

Në një mesazh në “Facebook”, Meta shpërndan deklaratat e disa ndërkombëtarëve dhe falënderon miqtë e vërtetë të Shqipërisë për durimin dhe këshillat e tyre teksa shprehet se shpreson që ato të dëgjohen me mençuri deri të enjten.

Nga ana tjetër Kreu i Shtetit siguron miqtë ndërkombëtarë se kohës së injorimit të kushteve dhe standardeve për integrimin do t’i vijë fundi në 25 prill 2021.

“Falënderoj miqtë e vërtetë të Shqipërisë, që duan çeljen sa më parë të negociatave me Bashkimin Europian dhe nuk duan të na ndajnë nga Maqedonia e Veriut, për durimin e tyre dhe këshillat e sinqerta.
Shpresoj shumë që ato të dëgjohen me mençuri deri të enjten.
Por i siguroj miqtë tanë të sinqertë ndërkombëtarë se kohës së injorimit të kushteve dhe standardeve për integrimin do t’i vijë fundi, në çdo rast, në 25 prill 2021.
Pas kësaj date të gjitha kushtet do plotësohen rrufeshëm, me qëllim që Shqipërinë europiane ta ndërtojmë këtu dhe së bashku!
Në 25 prill 2021, do fillojë EPOKA E RE E SUNDIMIT TË POPULLIT, që do të sjellë edhe SUNDIMIN E LIGJIT në Shqipëri. 🇦🇱🇪🇺”, deklaron Meta.

foto galeri
foto galeri
foto galeri
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Galaxy S20 FE do të marrë One UI 3.0 (Android 11) më shpejt sesa pritej

Në fillim të kësaj jave, Samsung ka publikuar udhërrëfyesin për azhurnimin One UI 3.0, duke konfirmuar planet për azhurnimin e mbi 40...

Presidenti Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një...

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

Pas 40 vitesh banim në shtëpinë e tij, i moshuari bën zbulimin e pazakontë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 68-vjeçar ka zbuluar një bodrum që shërbente si strehë të sulmeve ajrore...