Netanyahu: Nuk ka pika të fshehta në marrëveshjen me Emiratet e Bashkuara Arabe

Mos i humb

Sistemi rus s-400/ Turqia e teston me sukses

Turqia, anëtare e NATO-s ka testuar sistemin e saj të përparuar të raketave të mbrojtjes ajrore të prodhuar nga Rusia, thanë media...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Greva e naftëtarëve në Ballsh/ Reagon Rama: Jam i gatshëm të ulem e të bisedoj me ta, hiqni dorë nga ultimatumet!

Kryeministri Rama reagon në Twitter për grevën e naftëtarëve në Ballsh, duke i ftuar ta ndërpresin atë dhe të qajnë hallin me...

Dorjan Teliti i përgjigjet Ramës: Shkatërrove bujqësinë me taksa. Fondet e qeverisë i marrin grosistët pranë qeverisë

Drejtori i kabinetit dhe eksperti i ekonomisë në PD, Dorjan Teliti i është përgjigjur sot kryeministrit Rama në lidhje me sektorin e...

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha se në marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve të arritur muajin e kaluar me Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) nuk ka pika të fshehta.

Netanyahu mbajti një fjalim në kuvend para miratimit të marrëveshjes së nënshkruar me EBA.

Ai shprehu shpresën për të nënshkruar marrëveshje të ngjashme edhe me shtete tjera arabe, duke folur edhe rreth negociatave për të përcaktuar kufirin e diskutueshëm midis Libanit dhe Izraelit.

“Këto negociata mund të jenë shenja të para të paqes që mund të sigurohet në të ardhmen, por nuk do të ketë paqe me Libanin përderisa është nën kontrollin e Hezbollahut”, tha Netanyahu.

Ai mohoi pretendimet se ka pika të fshehta në marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve të nënshkruar me EBA-n më 14 shtator.

Marrëveshja pritet të miratohet në kuvend me mbështetjen e të gjitha partive përveç Bllokut të Listës së Përbashkët Arabe.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.