Një specie e rrallë e “peshkut që ecën” është zbuluar në Australi

Mos i humb

“Rritje shqetësuese infektimesh”, DW flet për valën e dytë në Shqipëri: E enjtja me shifër rekord, ja si do të monitorohet mbajtja e maskës

Rastet e infeksioneve të reja në Shqipëri arrijnë shifrën rekord prej 257 në ditë. Në këto kushte qeveria vendosi masa kufizuese duke...

Kontrollet për maskat, 522 gjoba 30 mijë lekëshe në 24 orë, shkelje në transportin publik e privat

Policia e Shtetit vijon kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid. Punonjësit e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave...

Evropa drejt euros digjitale, a do jetë gati deri në fund të vitit 2025?

Derisa pandemia e koronavirusit po ndikon me shpejtësi te njerëzit që gjithnjë e më pak të përdorin para të gatshme, por edhe...

Greqia: Turqia jashtë unionit doganor

Teksa rriten tensionet në Mesdheun Lindor dhe Ankaraja po përgatitet të kërkojë për depozita hidrokarburesh në det, Athina po reagon diplomatikisht.

Një specie e rrallë e peshkut që “ecën” është zbuluar nga hulumtuesit duke eksploruar në thellësi të Great Barrier Reef.

Ky lloj i peshkut akrep quhet “Rhinopias agriloba”dhe nuk është parë kurrë për më herët në ujërat australianë.

Ndërsa ka qenë një karakteristikë e ujërave rreth Havajit, në Paqësorin qendror. Njihet si “peshk që ec” pasi duket se po lëviz përgjatë dyshemesë së detit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

7 Këshilla nga Mjekët që Diabetikët Duhet të Ndjekin Gjatë Pandemisë

Nuk kanë qenë të pakta lajmet mbi pandeminë dhe kujdesin ndaj vetes në këtë periudhë. Ky kujdes duhet të...

A Duhen Përdorur Antibiotikët Kur Jeni Me Grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më...

Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e...

Eksperti: Flini mirë para se të merrni vaksinën e gripit, gjumi rrit efektivitetin

Gjumi është shumë i rëndësishëm “për të na armatosur mirë” në luftën kundër gripit dhe Covid-19. Ekspertët e shëndetit...

Të mësosh gjatë pandemisë në Napoli, rrugicat e ballkonet zëvendësojnë klasat

Të bërtiturat në rrugët apo ballkonet, e qytetit të zhurmshëm të Napolit nuk janë asgjë e re, por tani edhe mësuesit dhe...