Nuk respektuan masat anti-COVID, gjobiten 894 persona nga Policia e Kosovës

Mos i humb

“Covid-19, përballja e madhe e shekullit”, Tritan Kalo zbulon “surprizën” në prag të pensionit, mesazh politikës dhe kritikëve

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, shkruan në “Facebook” se përballja me pandeminë e koronavirusit ishte një “surprizë” për të në prag të...

Deputeti i AAK-së: Kosova ka nevojë për Haradinajn

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Arbër Tolaj ka thënë se Haradinaj identifikohet si lider tipik, i rritur...

Argjentinë, tërmet me magnitudë 6.2 në kufi me Kilin

Një tërmet i fuqishme me magnitudë 6.2 është regjistruar në Agjentinë, në kufirin verior me Kilin. Sipas të dhënave...

Lezhë/ Kapen me bomba me telekomandë, arrestohen dy të rinjtë në Lezhë

Lezhë – Dy persona janë vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen për trafikim të bombave me telekomandë drejt Malit...

Gjatë javëve të fundit është rritur numri i të infektuarve me COVID-19.

Kësisoj institucionet e vendit kanë kërkuar nga qytetarët që të jenë sa më të përgjegjshëm në respektimin e masave, pasi në të kundërtën do të gjobiten.

Gjatë 24 orëve që lamë pas, Policia e Kosovës ka shqiptuar 894 tiketa në bazë të ligjit anti-COVID.

Duhet përkujtuar që shqiptimi i gjobave nga Policia, nisi pas votimit të ligjit në Kuvendin e Kosovës.

Numri total i të prekurve me COVID-19 në vend është 17 mijë e 934, derisa janë shënuar 663 raste të vdekjes.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicra përditëson listën e “vendeve me rrezik”, shtohet Maqedonia e Veriut

Zvicra përditësoi listën e “vendeve me rrezik” të kufizimit të udhëtimit për të parandaluar përhapjen e koronavirusit (COVID-19). Zyra...

Nënshkruhet marrëveshja/ Shqipëria dhe Kosova do të kenë një hapësirë të përbashkët konsullore në Strugë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet një reagimi në Facebook, ka njoftuar mbi marrëveshjen e nënshkruar...

Burg për dy të rinjtë, tentuan të transportonin dy bomba me telekomandë drejt Malit të Zi! Zbardhet dëshmia

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg dy personat e kapur me bomba me telekomandë në tentative për t’i trafikuar drejt Malit...

Kosovarët pushtojnë pikën kufitare të Morinës për një fundjavë në Shqipëri

Mëngjesin e kësaj të shtune, pika kufitare e Morinës ka pasur një fluks të lartë mjetesh që drejtoheshin nga qytetarë kosovarë.

Më shumë arsye për të kaluar në IQOS?

Në javën e parë të korrikut 2020, Administrata e Ushqimit dhe Barnave e Shteteve të Bashkuara (FDA) deklaroi se tani ka autorizuar...