Peleshi: Shqipëria, anëtare krenare e NATO-s

Mos i humb

Sipas raportit të NATO-s për vitin që lamë pas, Shqipëria ka një nga nivelet më të larta të mbështetjes publike për NATO-n në të gjithë aleancën.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi shprehet se, “vendi ynë beson në rëndësinë e mbrojtjes kolektive dhe rolin që luan Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut në garantimin e sigurisë sonë”.

Peleshi tha se, si anëtarë krenarë të NATO-s, ne e kuptojmë vlerën e punës së përbashkët me aleatët tanë për të promovuar paqen dhe stabilitetin në rajon.

Ministri u shpreh se, “do të vazhdojmë të tregojmë mbështetjen tonë për NATO-n dhe punën e rëndësishme që kjo aleancë bën”.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit