Pezullohet truproja i sekretarit britanik pasi la armën në avion

Mos i humb

Haradinaj-Stublla uron popullin e Turqisë për Ditën e Republikës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin...

Pse amerikanët në Zvicër heqin dorë nga nënshtetësia amerikane?

Ndërsa zgjedhjet në SHBA janë vetëm disa ditë larg, është interesante të shikosh arsyet që shtyjnë shumë qytetarë amerikanë që jetojnë jashtë...

Punimet tek rrethrrotullimi ”Shqiponja”, Policia shërbime shtesë në terren: Drejtuesit e mjeteve të përdorin rrugët alternative, mos sjellin pengesa

Policia apelon drejtuesit e mjeteve që kalojnë nga rrethrrotullimi ‘’Shqiponja’’ që të përdorin rrugët alternative për 4 muajt e punimeve dhe të...

Kantonet zvicerane vendosin masa më të rrepta për të luftuar valën e Covid-19

Në Gjenevë, baret dhe restorantet do të mbyllen në orën 23:00, dhe numri i njerëzve që ulen në të njëjtën tryezë do...

Një truprojë i cili po udhëtonte me sekretarin e Jashtëm të Britanisë së Madhe është pezulluar nga detyra pasi thuhet se la armën e mbushur në një avion.

Mediat britanike raportuan sot se oficeri i policisë i mbrojtjes gjatë udhëtimit me sekretarin e Jashtëm, Dominic Raab në një vizitë në SHBA la pistoletën në një avion në aeroportin Heathrow të Londrës të premten. Armën e gjeti një pastrues, thuhet në raportin e medias.

Policia Metropolitane e Londrës tha se forcat e rendit ishin në dijeni të “incidentit në fluturimin drejt Britanisë të premten” dhe janë “duke shqyrtuar këtë çështje jashtëzakonisht seriozisht”.

“Oficeri i përfshirë është shkarkuar nga detyrat operacionale ndërsa po zhvillohet një hetim i brendshëm mbi rrethanat”, tha sot Departamenti i policisë në një deklaratë.

Një incident i ngjashëm ndodhi në shkurt kur truproja i ish-kryeministrit, David Cameron la armën në banjo në një avion të British Airways. Raportohet se pistoleta u gjet nga një pasagjer, i cili ua dorëzoi stjuardesave.

Raab vizitoi Washingtonin këtë javë për t’u takuar me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo dhe zyrtarë të tjerë në lidhje me Brexit-in.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...

Mbi 1,78 milion të infektuar me COVID-19 në mbarë Afrikën

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 784 mijë.

SHBA shet 1,1 milion fuçi naftë iraniane pas konfiskimit

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-së njoftoi se Washingtoni shiti rreth 1,1 milion fuçi naftë iraniane nga katër anije që drejtoheshin për në...

OSBE: Armenia dhe Azerbajxhani dakordohen të mos shënjestrojnë civilët

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të premten në Gjenevë të mos shënjestrojnë civilët në konfliktin në Malësinë e Karabakut, sipas grupit të...

Ribashkimi romantik i çiftit të 90-vjeçarëve pas 8 muajsh të ndarë prej Covid-19

Një çift 90-vjeçarësh, të cilët kanë qëndruar larg njëri-tjetrit që prej muajit Shkurt u ritakuan në një mbrëmje romantike për të festuar...