Po ngjiste malin me të atin, 12-vjeçari zbulon skeletin e dinosaurit të rrallë

Mos i humb

Ekspertët zbehin euforinë për rikthimin në normalitet: Vaksinimi kundër Covid zgjat me vite

Vaksinë për Coronën që këtë vit? Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn e uli euforinë. Edhe nëse ka një vaksinë në fillim...

Rama provokon nga Elbasani: Të votosh për Lulin e të marrësh peshqesh Ilir Metën, që LSI të nisë t’i pijë gjakun shtetit

Kryeministri Edi Rama nga Elbasani teksa foli për PS-në si alternativa e mirë që qytetarët mund të votojnë në 25 prill të...

Gjykimi i shkurtuar për Dajtin/ Shtyhet për të disatën herë seanca ndaj 3 gjyqtarëve

Shtyhet për të disatën herë seanca ndaj 3 gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin. SPAK ka...

“Spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati”, Rama: Stafet rezervë janë rekrutuar, në gatishmëri për…!

Kryeministri Edi Rama, përmes një videoje të shpërndarë në “Facebook” shkruan se spitalet Covid-3 dhe Covid-4 janë gati. Rama...

Mund të duket e pazakontë, por është e vërtetë. Një 12 vjeçar ka bërë një ndër zbulimet më të rëndësishme të historisë së jetës në tokë.

Djaloshi po ngjiste malin me të atin në Alberta të Kanadasë, teksa pa eshtra që ishin të fosilizuara në një gurë.

Nathan Hrushkin u shpreh se ka mbetur pa fjalë kur ka parë eshtrat e një dinozauri përpara syve të tij.

Sakaq, ai ka thënë se dëshiron të mësojë më shumë rreth kockave të dinozaurëve dhe se i gjithë procesi ka qenë “surreal”.

Ndërsa muzeu ka thënë se dinozauri është shkencërisht i rëndësishëm, pasi fosili është rreth 69 milion vjet i vjetër dhe të dhënat nga ajo periudhë kohore janë të rralla.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“Na ndihmoni, po fundosemi!”/ Përmbyset anija me migrantë në Francë, humbin jetën 4 persona, në kërkim një foshnje

Një anije u përmbys pranë bregdetit francez si pasojë e motit të keq dhe humbën jetën dy fëmijë të moshës pesë dhe...

Rama i përmendi kompetencat, reagon Presidenca: Bën mirë të lexosh Kushtetutën. Presim me padurim përgjigjet mbi Covid-19

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Rama pasi ky i fundit reagoi ashpër ndaj letrës së Ilir Metës me 11 pyetje lidhur me...

“Një nga më të njohurat”/ Kompania italiane INC fiton tenderin për hekurudhën Tiranë-Durrës

Kompania italiane INC S.P.A ka fituar tenderin për ndërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës. Sipas njoftimit zyrtar të BERZH në tender...

“Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetëizolim”, Albin Kurti infektohet me COVID-19.

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i LVV-së, Albin Kurti është infektuar me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kurti përmes...

Samsung mund të kopjojë Apple dhe të dërgojë Galaxy S21 5G pa mbushës dhe kufje

Samsung kishte kritikuar më herët gjigantin amerikan se ata nuk dërgonin kufjet dhe mbushësin me telefonat e tyre. Dhe...