Pure Patatesh me Djathë dhe Mish të Pjekur Në Furrë – Shije e Veçantë

Mos i humb

Putin mesazh urimi Metës për festën kombëtare: Zhvillimi i marrëdhënieve ruso-shqiptare do t`u përgjigjej interesave të popujve të vendeve tona

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin iu ka dërguar nga një mesazh urimi Presidentit të Republikës Ilir Meta me rastin e festës së...

Si të Përmirësoni Kujtesën me Ushqime – Lista që Ju Duhet

Shumë njerëz ankohen se kanë një memorie të dobët dhe për këtë ekzistojnë arsye të ndryshme. Por kjo nuk do të thotë...

Tension në Mesdhe: Forcat speciale gjermane mësyjnë anijen turke, akuza ndaj Greqisë

Një incident i rëndë ka ndodhur gjatë ditëve të fundit mes një fregate gjermane dhe një anijeje turke në Mesdhe. “Spiegel” raporton...

Pala greke në grevë/ Mbyllet përkohësisht Pika Kufitare e Kakavijë, kush mund të kalojnë

Për 24 orë, pika e kalimit kufitar të Kakavijës do të qëndrojë e mbyllur. Kjo për shkak se punonjësit...

Të provosh shije të reja është pa dyshim gjithnjë një kënaqësi e veçantë.

Recetat e puresë së patateve janë zakonisht një përbërës plotësues për pjata e mishit, peshkut apo perimeve, por në këtë artikull ju mësojmë si ta ktheni purenë në pjatën kryesore të tavolinës tuaj.

Bëse jeni të apasionuar pas tavave të ngrohta e plot aromë, ndiqni këshillat mëposhtë dhe përgatiteni menjëherë.

Përbërësit

600 gr patate të kuqe

100 gr mish i grirë

1 vezë

80 gr djathë kaçkavall i grirë

200 gr niseshte

250 gr djathë i bardhë

Kripë

Piper i zi

Vaj ulliri

Përgatitja

Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete AgroWeb.org ju këshillon që të zieni patatet bashkë me lekurë për disa minuta derisa të shikoni që janë zbutur.

Më pas vendosini në një enë të thellë dhe shtypini me anë të një piruni açp shtypëse patatesh për pure.

Kur ato të jenë shtypur në copëza dhe kokrriza më të vogla dhe lërini të ftohen.

Në fund shtoni tek ena edhe niseshtenë duke përzier vazhdimisht, bashkë me gjysmën e djathit kaçkavall të grirë,pak kripë dhe vezën.

Punojeni të gjithë masën me duar derisa të përfitoni një masë kompakte e homogjene.

Ndërkohë skuqni mishin e grirë në një tigan me pak vaj e kripë derisa të fillojë e tl marrë ngjyrë.

Bëni gati një tavë rrethore mesatare të shtruar me letër pjekje dhe në të shtroni gjysmën e puresë së patateve që përgatitët.

Shtypeni në të gjithë sipërfaqen e tavës dhe sipër shtroni djathin e bardhë të thërrmuar.

Në mes hidhni mishin e grirë që përgatitët më parë dhe sipër shtroni sërish patatet e thërrmuara.

Shtypeni purenë me duar nëpër të gjithë sipërfaqen e tavës dhe sipër shtoni pak kripë, vaj e piper të zi.

Në fund spërkasni pjesën e mbetur të djathit kaçkavall në tavë dhe futeni të piqet.

Futeni tavën në furrë të parangrohur në temperaturën 180 gradë për 25-30minuta.

Tava juaj do të jetë gati kur të ketë marrë ngjyrë të artë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten,...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...