Rama pritet nga Gjenerali Abass pak para kthimit në Atdhe: Konfirmuam sy më sy vijimin e operacionit për kthimin e fëmijëve të tjerë nga Siria

Mos i humb

Nuk mbajtën maska në ambiente publike, gjobiten 645 qytetarë të pabindur

Pavarësish vendimit për mbajtjen me detyrim të maskës, për t’u mbrojtur nga COVID-19, ka shumë qytetarë që nuk i binden urdhrit të...

Tjetër laborator për testimet, Manastirliu: Do të jetë në mbështetje të ISHP, rrisim kapacitetet

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka parë nga afër laboratorin e ri të testimeve, pjesë e planit të vjeshtë-dimrit...

Sulm ndaj ambasadës amerikane në Bagdat

Një sulm me raketa nga milicia pro-iraniane gjatë natës duket se vuri në shënjestër kompleksin e ambasadës amerikane në zonën e gjelbërt...

Krejt Natyrale – Ushqimet Që Shpëtojnë Mushkëritë

Mushkëritë janë pre e shumë kimikateve, që shkaktojnë një sërë sëmundjesh të rrezikshme. Një prej substancave më të...

Kryeministri Edi Rama është pritur sot në një takim nga gjenerali Abass, pak para kthimit të tij në Atdhe bashkë me fëmijët shqiptarë që ishin në kampin e Al-Hol-it në Siri.

Nga Beiruti, kreu i qeverisë shqiptare falënderoi publikisht gjeneralin, për ndihmën e paçmuar për kthimin e fëmijëve të tjerë nga Siria.

foto galeri
foto galeri

“Beirut – Me Gjeneralin Abass përpara kthimit në atdhe bashkë me fëmijët, për ta falenderuar për ndihmën e tij të paçmueshme, si edhe për të konfirmuar sy më sy vijimin e operacionit për kthimin e fëmijëve të tjerë🙏
#Faleminderit 🇦🇱 🤝 🇱🇧#Shukran”, shkruan Rama. Kujtojmë se sot pritet të kthehen në vendin tonë të 4 fëmijëve dhe të një gruaje.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bashkimi Evropian planifikon qasje në ilaçe me çmimet të përballueshme

Komisioni Europian miratoi dje një plan për të siguruar qasje në ilaçe, veçanërisht në ato të përgjithshme, në të gjithë BE dhe...

15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903...

”Premtime boshe”, Basha nga Thumana: Sot në 1-vjetorin e tërmetit zotohem se do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund katastrofës

Kreu i PD, Lulzim Basha është zotuar nga Thumana në këtë 1-vjetor të tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019 se do...

Nga 1 dhjetori mësimi i alternuar, Ministrja e Arsimit: Klasat e arsimit fillor dhe maturantët vijojnë në mjediset fizike

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka lajmëruar se nga 1 dhjetori klasat e arsimit fillor dhe maturantët do të vijojnë mësimin në...

COVID-19, Shtëpia e Bardhë konsideron heqjen e kufizimeve të udhëtimit për vendet europiane

Administrata e Donald Trump po konsideron heqjen e kufizimeve të udhëtimit të vendosura për udhëtarët europianë marsin e kaluar, për frenimin e...