Rama pritet nga Gjenerali Abass pak para kthimit në Atdhe: Konfirmuam sy më sy vijimin e operacionit për kthimin e fëmijëve të tjerë nga Siria

Mos i humb

Kryeministri Edi Rama është pritur sot në një takim nga gjenerali Abass, pak para kthimit të tij në Atdhe bashkë me fëmijët shqiptarë që ishin në kampin e Al-Hol-it në Siri.

Nga Beiruti, kreu i qeverisë shqiptare falënderoi publikisht gjeneralin, për ndihmën e paçmuar për kthimin e fëmijëve të tjerë nga Siria.

foto galeri
foto galeri

“Beirut – Me Gjeneralin Abass përpara kthimit në atdhe bashkë me fëmijët, për ta falenderuar për ndihmën e tij të paçmueshme, si edhe për të konfirmuar sy më sy vijimin e operacionit për kthimin e fëmijëve të tjerë🙏
#Faleminderit 🇦🇱 🤝 🇱🇧#Shukran”, shkruan Rama. Kujtojmë se sot pritet të kthehen në vendin tonë të 4 fëmijëve dhe të një gruaje.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit