Rasti i parë/ Humb jetën nga Covid-19 holandezja e infektuar dy herë me virusin

Mos i humb

“Dua të flas me Trumpin”/ Panik në Chicago, i riu hipën lart në ndërtesë dhe kërcënon se do të vetëvritet

I varur me litar në fasadën e ndërtesës Trump Tower në Chicago, një person i paidentifikuar ka shkaktuar panik, teksa kërcënon se...

Sot dita e Lumturimit të Nënë Terezës, humanistja shqiptare që fitoi çmimin ‘Nobel’ për Paqen

Sot shënohet 17-vjetori nga Lumturimi i Anjeze Gonxhe Bojaxhiu, Nënë Tereza, humanistja shqiptare fituese e Çmimit Nobel për Paqen. Nënë Tereza u...

Lulzim Basha ndërhyn live në emision/ Rama: O artist, ik fli gjumë. Lideri i PD: Je hajdut

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka ndërhyrë live në emisionin “Opinion”. Basha ” tha se Edi Rama ka shkatërruar bizneset e ka...

SHBA, grupet e armatosura nuk do të dorëzohen pa luftuar

SHBA-ja është ndërtuar nga emigrantët, por ende nuk ka shëruar plagët e ndarjes racore. Më shumë se 100 vjet...

Një holandeze ka humbur betejën me Covid-19, duke u shënuar dhe si rasti i parë në botë e cila pasi u riinfektua për herë të dytë nga virusi humbi jetën.

Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se viktima është një e moshuar, 89 vjeçare identiteti i të cilës nuk bëhet i ditur.

Gjithashtu bëhet me dije se sistemi imunitar i 89 vjeçares që ndërroi jetë ishte goditur rëndë nga një lloj i rrallë i kancerit.

E moshuara holandeze pas qëndrimit dy mujor në spital me simptoma të gripit, ishte shëruar dhe rikthyer në shtëpi.

Ndërsa pas 59 ditësh rifilloi kimioterapinë, por aty sërish u infektua me koronavirusi, dhe pas dy javësh betejë ka humbur jetën.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.