Riatdhesimet nga Siria, SPAK thërret për pyetje Floresha Rashën, fëmijët nuk merren në përgjegjësi penale

Mos i humb

Të dhënat e fundit: Pandemia mund të zhdukë 25 vjet të arritjeve në barazinë gjinore

Pandemia e koronavirusit mund të zhdukë 25 vjet të arritjeve në fushën e barazisë gjinore, thonë të dhëna të reja globale nga...

Francë, shkon në mbi 50 mijë numri i viktimave nga COVID-19, por ulen rastet e reja ditore

Numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusi në Francë ka tejkaluar shifrën 50 mijëve. Në...

Çfarë do të ndodhë me botën në vitin 2021? Njihuni me 10 parashikimet e “The Economist”

A ndiheni me fat? Numri 21 është i lidhur me fatin, rrezikun, shfrytëzimin e shanseve, dhe hedhjen e zareve. Është mosha minimale...

U skualifikua nga gara për Gjykatën e Lartë, Administrativja shfuqizon vendimin për Saida Dollanin, KLGJ rekurs

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të bëjë rekurs për vendimin e Gjykatës Administrative për gjykatësen Saida Dollani. Gjykatësja...

Prokuroria e Posaçme ka vendosur të thërrasë Floresha Rashën për marrje në pyetje një ditë pasi ajo ka ardhur nga Siria.

Rasha u kthye dje bashkë me tre fëmijët falë një operacioni shpëtimi nga kampi i Al-Holit teksa kishte që në fillim të 2014 aty.

Ajo është e veja e Diamant Rashës, shqiptari që u vra në luftë në Siri.

Nga ana tjetër fëmijët e saj dhe po ashtu edhe Endri Dumanin si dhe të gjithë personat nën 18 vjeç që kanë qenë në kampin Al-Hol, kur kthehen në Shqipëri nuk merren në përgjegjësi penale.

Sa i përket Floresha Rashës, do të hetohet nëse ajo ka qenë e përfshirë për 7 vite në Al-Hol në akte terrori apo jo.

Në fakt ajo ka plagë në trup, por ia doli që të transportohet në Shqipëri.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bashkimi Evropian planifikon qasje në ilaçe me çmimet të përballueshme

Komisioni Europian miratoi dje një plan për të siguruar qasje në ilaçe, veçanërisht në ato të përgjithshme, në të gjithë BE dhe...

15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903...

”Premtime boshe”, Basha nga Thumana: Sot në 1-vjetorin e tërmetit zotohem se do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund katastrofës

Kreu i PD, Lulzim Basha është zotuar nga Thumana në këtë 1-vjetor të tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019 se do...

Nga 1 dhjetori mësimi i alternuar, Ministrja e Arsimit: Klasat e arsimit fillor dhe maturantët vijojnë në mjediset fizike

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka lajmëruar se nga 1 dhjetori klasat e arsimit fillor dhe maturantët do të vijojnë mësimin në...

COVID-19, Shtëpia e Bardhë konsideron heqjen e kufizimeve të udhëtimit për vendet europiane

Administrata e Donald Trump po konsideron heqjen e kufizimeve të udhëtimit të vendosura për udhëtarët europianë marsin e kaluar, për frenimin e...