Ribashkimi romantik i çiftit të 90-vjeçarëve pas 8 muajsh të ndarë prej Covid-19

Mos i humb

Lufta ndaj COVID-19, Biden: Të angazhohemi përsëri, e kemi me virusin, jo me njëri-tjetrin

Presidenti i zgjedhur Joe Biden u bëri thirrje amerikanëve që “të dyfishojnë përpjekjet dhe të ri-angazhohen në luftë” kundër koronavirusit.

Europa pa vaksinë ndaj COVID-19 para 2021, Agjencia e Barnave cakton datat për të shqyrtuar aplikimet e Pfizer dhe Moderna

Europa duket se me të gjitha gjasat do e mbyllë këtë vit pa një vaksinë ndaj COVID-19. Agjencia Europiane...

Krim i organizuar dhe prodhimi e shitje droge, OFL ‘u shkon në shtëpi’ dy të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar deklarimin e pasurisë dy të dënuarve më parë. Ata janë Sh. L.,...

Më shumë se 300 protestues të arrestuar në Bjellorusi

Autoritetet në Bjellorusi kanë arrestuar më shumë se 300 protestues të cilët ishin pjesë e protestave masive kundër Alyaksandr Lukashenkas.

Një çift 90-vjeçarësh, të cilët kanë qëndruar larg njëri-tjetrit që prej muajit Shkurt u ritakuan në një mbrëmje romantike për të festuar 66 vjetorin e martesës. Derek dhe Phyllis Mapes kishin qenë larg për tetë muajt e fundit për shkak të pandemisë, por stafi i Laurel Lodge në Norwich donte të krijonte një natë të veçantë për ta.

Çifti nuk mundi të festonte në kohë 66-vjetorin e martesës në shkurt sepse Phyllis ishte i sëmurë dhe duhej të shkonte në spital. Ata mund të flisnin herë pas here me telefon dhe stafi organizonte disa vizita përmes distancës sociale në kopsht ose përmes dritares por nuk ishte e mjaftueshme – ata nuk mund të përqafonin njëri-tjetrin.

Derek dhe Phyllis Mapes kishin qenë larg për tetë muajt e fundit për shkak të pandemisë së koronavirusit, por stafi i Laurel Lodge në Norwich donte të krijonte një natë të veçantë për ta

Më 15 tetor ai u transferua në Laurel Lodge dhe stafi filloi të planifikonte darkën e përvjetorit.Vajza e tyre, Heather ndihmoi t’u gjente atyre veshjet më të mira. Kur u ritakuan, Derek tha mes lotësh: “Është e shkëlqyer, është mirë të rikthehemi së bashku.” Çifti u martua në vitin 1954 dhe kanë tre fëmijë dhe 7 nipër e mbesa.

Stafi shkoi në një milje shtesë duke varur kurora zemre dashurie nga llambadarët, balona nga portat dhe petalet dekorative të trëndafilave dhe duke ngrënë biftek për darkë
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Lleshaj njofton hapjen e 6 zyrave të reja të aplikimit për dokumente biometrike jashtë Shqipërisë. Ja çfarë duhet të dini

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte sot për inspektim në zyrën e aplikimit për dokumente biometrike, në Njësinë Administrative nr. 6, Kombinat.

Krim i organizuar dhe prodhimi e shitje droge, OFL ‘u shkon në shtëpi’ dy të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar deklarimin e pasurisë dy të dënuarve më parë. Ata janë Sh. L.,...

Batuta dhe debate te “Siguria”, Murrizi i kthehet Felajt dhe zbulon përvojën: Pusho se mezi e kalove Covid-in! Si e fitova gjyqin me policinë

Komisioni i Sigurisë, i mbledhur për të diskutuar “Ligjin për armët”, është shoqëruar me debate dhe batuta mes deputetëve.

Analiza e gazetës austriake: Thaҫi, Krasniqi, Veseli e Rexhepi akuzohen se vranë 416 persona, si i kërcënuan dëshmitarët

Gazeta prestigjioze austriake “Der Standard” ka publikuar një analizë rreth Gjykatës Speciale dhe gjykimit të katër pjesëtarëve të Ushtrisë Ҫlirimtare të Kosovës,...

Kriza e thellë nga Covid-19/ Në Kosovë kërkohet seancë e jashtëzakonshme për pr.ligjin e rimëkëmbjes ekonomike

Partia Demokratike e Kosovës do të inicojë një seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për projektligjin e rimëkëmbjes ekonomike. “Presim...