Robert Pattinson pranon Islamin, kush është Robert Pattinson?

Mos i humb

Pohimi se ylli i famshëm i Hollivudit Rob Pattinson e ka pranuar Islamin zuri vend të madh në shtypin e huaj.

Ai në një intervistë për New York Times tha: “Vizita në një xhami në Los Anxhelos në vitin 2010, ma ndryshoj jetën. Sapo dola nga xhamia kam ble një Kuran në gjuhën angleze dhe kam filluar menjëherë t’a lexoj.

Por ngarkesa e madhe e punës time ma la në gjysmë hulumtimin për fenë islame. 1 vit më vonë, unë gjeta në bibliotekën time libra për Islamin dhe menjëherë fillova prap të lexoj. Hapi i parë për të pranue islamin ishte toleranca. Për fund ai tha se më është ndaluar nga menaxheri im për të folur më shumë për këtë temë”, u shpreh Pattinson.

Kush është Robert Pattinson? Ylli 32-vjeçar i Twilight, aktori i njohur Robert Pattinson fillimisht u bë i njohur vite më parë nga filmi “Twilight”. Robert Thomas Pattinson, lindi më 13 maj 1986 në Londër të Anglisë. Nëna e tij ka punuar në agjencinë e modelimit Clare, ndërsa babai tij Richard Pattinson ishte përfaqësues i makinave për Angli. Robert Pattinson ka dy motra më të vjetra, Lizzy-n dhe Victorian.

Pattinson ka ndjekur mësimin për aktrim në Tower House dhe shkollën Harrod të Londrës. Karriera e tij është mjaft e pasur, duke numëruar gjithsej 21 filma në të cilët ka luajtur.

2004 – Vanity Fair

Ring of the Nibelungs 2005 –

Harry Potter and the Goblet of Fire 2006 –

Haunted Airman, TheThe Haunted Airman 2007 –

Bad Mother’s Handbook, 2007 –

Harry Potter and the Order of the Phoenix 2008 – How to Be 2008 –

Twilight 2009 – Little Ashes 2009 –

Twilight Saga: New Moon 2010 – Remember Me 2010 –

Twilight Saga: Eclipse 2011 – Bel Ami 2011 – Water for Elephants 2011 – The Twilight Saga: Breaking Dawn-1 2012 – The Twilight Saga: Breaking Dawn-2 2012 – Unbound Captives 2012 –

Cosmopolis 2013 – The Rover 2013 – Mission: Blacklist 2013 – Queen of the Desert./Kosovapost/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit