Rrëzohet një helikopter ushtarak në Meksikë

Mos i humb

Situata nga COVID-19/ Java nis me shifra të larta, 295 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot 295 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19. Sipas MSH...

Basha flet si kryeministër: Ligji “Antimafia” i përditësuar i pari që do miratojë Parlamenti i qeverisë së re. I kthejmë shqiptarëve çdo gjë që...

Kryedemokrati Lulzim Basha në një komunikim me gazetarët prezantoi sot platformën antioligarki dhe antikorrupsion të Partisë Demokratike, e cila tha se vihet...

Vijon greva në Ballsh, përkeqësohet gjendja shëndetësore. Gratë: Nuk tërhiqemi, shteti rregullatori i vetëm

Vijon greva e grave të naftëtarëve të Ballshit, të cilat janë në ditën e 9 të protestës së tyre brenda ambienteve të...

Greva e naftëtarëve në Ballsh/ Reagon Rama: Jam i gatshëm të ulem e të bisedoj me ta, hiqni dorë nga ultimatumet!

Kryeministri Rama reagon në Twitter për grevën e naftëtarëve në Ballsh, duke i ftuar ta ndërpresin atë dhe të qajnë hallin me...

Të paktën një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur si pasojë e rrëzimit të një helikopteri ushtarak të forcave detare në rajonin Veracruz të Meksikës, (AA).

Cuitlahuac Garcia Jimenez, guvernatori i rajonit Veracruz në një deklaratë nga Twitter njoftoi se helikopteri ushtarak u rrëzua në një zonë malore në Zongolica, në pjesën jugore të rajonit gjatë kryerjes së një operacioni për shpëtimin e pengjeve.

Në aksident thuhet se kanë humbur jetën një polic ndërsa janë plagosur 10 të tjerë nga personeli ushtarak.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Nëse keni ndonjë nga këto 7 aplikacione, duhet ta fshini atë

Shumë aplikacione pretendojnë se do të lehtësojë disa aspekte të jetës për ju, qoftë dëgjimi i muzikës, luajtja e lojërave video, kujdesi...

Krem Pasticerie me Shije Portokalli – Delikatesa që Duhet të Provoni

Kremi i pastiçerisë mund të themi se është mbretëresha mes shumë shijeve të ëmbëlsirave. Kudo ku ta vendosni receta...

Njeriu që fitoi dy herë lotarinë brenda vitit

Shanset për të fituar të paktën një herë në jetë lotarinë janë të pakta, por ky njeri e ka sfiduar fatin dy...

Trajtimi Natyral Për Variçet Me Hudhër, Limon Dhe Vaj Ulliri

Venat varikoze ose siç i njohim ndryshe variçet janë një problem shëndetësor i përhapur gjërësisht në botë. Bëhet fjalë...

Zanafilla e Shumë Sëmundjeve Nis Nga Stomaku – Çfarë Duhet Të Bëni

Mbi 2000 vjet më parë, Hipokrati, i njohur si Ati i Mjekësisë, paralajmëroi se stomaku përbën zanafillën e të gjitha sëmundjeve.