Rrëzohet një helikopter ushtarak në Meksikë

Mos i humb

Të paktën një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur si pasojë e rrëzimit të një helikopteri ushtarak të forcave detare në rajonin Veracruz të Meksikës, (AA).

Cuitlahuac Garcia Jimenez, guvernatori i rajonit Veracruz në një deklaratë nga Twitter njoftoi se helikopteri ushtarak u rrëzua në një zonë malore në Zongolica, në pjesën jugore të rajonit gjatë kryerjes së një operacioni për shpëtimin e pengjeve.

Në aksident thuhet se kanë humbur jetën një polic ndërsa janë plagosur 10 të tjerë nga personeli ushtarak.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit