Rritet numri i vdekjeve nga Covid-19 në Zvicër

Mos i humb

Deri kohët e fundit, numri i pacientëve që vdiqën nga koronavirusi mbeti relativisht i ulët, edhe përkundër numrit në rritje të infeksioneve të reja.

Megjithatë, numri i vdekjeve pothuajse është dyfishuar  në javën e fundit të nëntorit. 57 persona kanë vdekur në javën nga 15 deri më 22 nëntor dhe 101 në javën pasuese, nga 22 deri më 28 nëntor, sipas të dhënave nga Zyra Federale e Shëndetit Publik.

 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit