Rusia pretendon të jetë e para për të aprovuar vaksinën për COVID-19: Miratohet para 10 gushtit.

Mos i humb

Gripi godet fort Korenë e Jugut, shkon në 32 numri i personave që kanë humbur jetën pasi bënë vaksinën

Një djalë 17 vjeçar humbi jetën pasi para disa ditësh bëri vaksinën e gripit duke e çuar në 32 numrin e personave...

“S’është luftë gjelash. Mos prisni të kacafytem”, Basha sfidon kryeministrin: Modeli që unë ofroj, ndryshe nga ai i Ramës. Kërkon të më çojë në...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sfiduar sot kryeministrin Edi Rama, pasi i ka kërkuar dhe përballje publike me të. Në...

Nga rënia ekonomike tek borxhi publik, publikohet raporti i Bankës Botërore: Shqipëria u godit rëndë nga tërmeti, ulje të konsumit

Publikohet raporti i Bankës Botërore për vendet e Ballkanit Perëndimor, ku thuhet se ekonomia shqiptare ka pësuar një rënie ekonomike prej 8.4%....

Berat/ Të shpallur në kërkim për vjedhje dhe vetëgjyqësi, arrestohen 3 persona

3 persona të shpallur në kërkim janë arrestuar gjatë kësaj të marteje (20.10.2020) nga Policia e Beratit. Këta 3...

Rusia pretendon të jetë e para që do të aprovojë një vaksinë ndaj Covid-19. Zyrtarë të lartë të shtetit bënë me dije për CNN se vaksina do të jetë gati për miratim para 10 gushtit ose në mes të muajit të ardhshëm.

Vaksina është krijuar nga Instituti Gamaleya në Moskë por nuk është bërë asgjë publike lidhur me kërkimet shkencore dhe analizat. Pra sipas CNN, ka shumë pikëpyetje lidhur me sigurinë që ofron ajo dhe a është garanci për të luftuar virusin e ri Sars Cov-2.

Por në Rusi janë të sigurt se vaksina do të miratohet dhe fillimisht do të përdoret tek personeli shëndetësor i vijës së parë që luftojnë drejtpërdrejt me COVID-19.
Dhjetëra vaksina po analizohen dhe po zhvillohen në gjithë botën nga Australia në Amerikë, por Rusia duket se në ‘fshehtësi’ do të jetë e para në këtë drejtim.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zanafilla e Shumë Sëmundjeve Nis Nga Stomaku – Çfarë Duhet Të Bëni

Mbi 2000 vjet më parë, Hipokrati, i njohur si Ati i Mjekësisë, paralajmëroi se stomaku përbën zanafillën e të gjitha sëmundjeve.

Superkompjuteri LUMI do të jetë një nga më të fuqishmit në BE

Superkompjuteri LUMI do të ketë një performancë kulmore teorike prej mbi 550 petaflops. HPE ka njoftuar se i është...

Biden premton vaksinim falas kundër COVID-19

Kandidati demokrat që garon për president të SHBA-së, Joe Biden premtoi se vaksina e koronavirusit të ri (COVID-19) do të bëhet falas...

Rritet në 22 numri i viktimave nga shembja e kishës në Gana

Është rritur në 22 numri i personave që humbën jetën si pasojë e shembjes së një kishe në rajonin lindor të Ganës.

Rusi, arrin në afro 1.5 milionë numri i rasteve me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.497.167 ndërsa bilanci i viktimave në 25.821.