Samsung mund të kopjojë Apple dhe të dërgojë Galaxy S21 5G pa mbushës dhe kufje

Mos i humb

Meta ktheu ligjin për ”Policinë e Shtetit”, Murrizi: I jap të drejtë, jemi në prag të zgjedhjeve. Rama për vota do u thotë policëve…

Deputeti i opozitës parlamentare dhe kreu i grupit demokrat, Myslim Murrizi i ka dhënë të drejtë zyrës juridike të Presidencës për arsyet...

Vrasja e të fortit në Shkodër, zbardhet dëshmia e bashkëpunëtorit në krim: Isha rastësisht në vendngjarje

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka caktuar masën “arrest me burg” për shtetasin Milkjor Gjoka, i dyshuar si bashkëpunëtor në...

Erdoğan: Dixhitalizimi që nuk ka asnjë kontroll, do të na çojë në fashizëm

Erdoğan dërgoi një video mesazh në TRT World Forum (Forumi i TRT World) me ç'rast duke folur për dixhitalizimin tha se "Përderisa...

Petulla të Buta, të Pjekura në Furrë – Receta e Veçantë me Shije Speciale

I keni provuar ndonjëherë petullat e pjekura? Këto ëmbëlsira janë më të lehta dhe të shëndetshme pasi nuk skuqen...

Samsung kishte kritikuar më herët gjigantin amerikan se ata nuk dërgonin kufjet dhe mbushësin me telefonat e tyre.

Dhe tashmë duket se ata do të veprojnë njëjtë.

Samsung po “konsideron faktin të përjashtojë kufjet themelore të paketuara dhe ngarkuesit” nga telefonat inteligjentë Galaxy S21 5G, transmeton Telegrafi.

Të paktën, tingëllon sikur Galaxy S21, S21 + dhe S21 Ultra të mundësuar nga 5G pothuajse me siguri do të transportohen pa kufje në vendlindjen e Samsung, përveç SHBA-së, që ndoshta do të thotë që përjashtimi i diskutueshëm i kufjeve dhe mbushësit do të bëhet globale shumë shpejt.

Mbetët për tu parë nëse këto thashetheme do të jenë të vërteta apo jo, por as kjo nuk do të pritet mirë nga fansat e Samsung. Sepse kujtojmë që ishin vetë ata që e kritikuan Apple pse ata kishin larguar kufjet dhe mbushësin nga paketimi i iPhone 12.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Të gjithë anëtarët e BE-së do të kenë qasje në vaksinën COVID-19 në të njëjtën kohë

Spahn dhe komisionarja evropiane përgjegjëse për shëndetësinë, Stella Kyriakides, dhanë deklarata për gazetarët pas takimit të mbajtur nëpërmjet internetit me ministrat e...

SHBA, shkon në mbi 277 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 277.021, prej të cilëve 2.635 kanë humbur...

Picë e Pjekur në Tigan – Si Ta Përgatisni Plot Shije Vetë Në Shtëpi

Kjo është një recetë fantastike, me shije të mrekullueshme e mbi të gjitha krejt e shëndetshme. Kjo recetë kërkon...

Gjykata Kushtetuese e Kosovës jep afatin, vendimi për fatin e qeverisë Hoti merret pas 7 dhjetorit

Gjykata Kushtetuese e Kosovës sot ka përfunduar mbledhjen e saj për rastin e deputetit Etem Arifi i cili ka qenë i dënuar...

“Nëse SHBA ndërhyn për sulm…”, Irani kërcënon se do të kundërpërgjigjet ndaj Emirateve të Bashkuara Arabe

Irani i ka dërguar një mesazh kërcënues Emirateve të Bashkuara Arabe. Siç raportojnë mediat e huaja, mësohet se Teherani ka kërcënuar princin...