Shifra të frikshme! Shkon mbi 5 milionë numri i të infektuarve me Covid-19 në Indi

Mos i humb

‘Trafik droge, vjedhje me pasojë vdekje’, OFL u kërkon llogari për pasurinë 5 të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit iu kërkon të deklarojnë burimet e pasurisë pesë personave të skeduar nga drejtësia për vepra të ndryshme penale.

U largua në Turqi/ 1.4 milionë dollarë dëm shtetit, arrestohet ish-drejtori i Hidrokarbureve

Policia e Tiranës ka vënë në pranga ish-drejtorin e OST-së (Operatori i Sistemit të Transmetimit), Klodian Gradeci. Kështu, dikur...

Arrestohen në Rinas dy djem dhe një vajzë, çfarë iu zbulohet nëpër çanta nga kontrollet e shtuara në aeroport

Dy djem dhe një vajzë janë arrestuar në aeroportin e Rinasit, pasi akuzohen për tentativa për kalim të paligjshëm të kufirit me...

Tensionohen raportet mes Macron dhe botës arabe

Deklaratat dhe politikat e Presidentit francez Emmanuel Macron karshi islamizmit në Francë dhe insistimin e tij për të rishfaqur karikaturat e profetit...

Me fillimin e vjeshtës numri i rasteve të reja me Covid-19 ka vazhduar të rritet sërish. India u bë vendi i dytë në botë, ku numri i të infektuarve i ka kaluar 5 milionë, thanë autoritetet.

Virusi po përhapet me ritme më të shpejta se në vendet e tjera, ku për 5 ditë radhazi numri i të infektuarve ishte mbi 90 mijë. India gjithashtu ka edhe një numër të lartë të vdekjeve nga koronavirusi. Vendi aziatik raporton në total mbi 80 mijë të vdekur.

Rritja e numrit të infektuarve erdhi pasi qeveria hoqi masat shtrënguese në mënyrë që t’i jepte një frymëmarrje ekonomisë.

Kujtojmë që India renditet e dyta pas SHBA-së për numrin e të infektuarve. Në vendin e tretë renditet Brazili me numër të infektuarish më të ulët se India, por me numër viktimash më të lartë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bolivi, anulohen akuzat për terrorizëm kundër Moralesit

Gjykata boliviane ka anuluar akuzat për terrorizëm dhe kryengritje kundër ish-presidentit Evo Morales, menjëherë pas fitores presidenciale të Luis Arce-s nga partia...

Forcat turke arrestojnë 33 të dyshuar të FETO-s në gjithë vendin

Forcat turke të sigurisë arrestuan sot 33 persona nën dyshimin për lidhje me organizatën terroriste FETO, grupi që qëndron pas grushtit të...

SHBA, rritet në 231.174 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 231.174, prej të cilëve 663 kanë humbur...

Aeroplani “përshëndet” çiftin e ri me një “grusht” ujë

Momenti kur seti fotografik i një çifti të ri është shkatërruar nga një aeroplan, është kapur në kamera. Priscila...

E zgjedhura e Trump, merr miratimin e Senatit Amy Coney Barrett në Gjykatën e Lartë

Amy Coney Barrett , është konfirmuar mbrëmë nga Senati amerikan si Gjyqtare e Gjykatës Supreme me 52 vota pro dhe 48 kundër....