“Sistemi shëndetësor në kolaps”, Basha ngre alarmin: Neglizhenca e qeverisë kriminale, ka vetëm propagandë

Mos i humb

Tri gjëra në shtëpi me të cilat mund të pastrojmë celularin

Telefoni ynë celular është një nga sendet personale që është burim i mikrobeve dhe për këtë arsye duhet pastruar rregullisht.

Tërmeti i 26 nëntorit, Rama inspekton kantierin e ndërtimit në Vorë. Ahmetaj: Sot dalin fituesit për ndërtimin e 2 pallateve në Durrës

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër sot kantierin Rindërtimit të lagjes së re qendrore të Vorës, nën shoqërinë e ministrit Arben...

Kryeministri armen nuk sheh zgjidhje diplomatike të konfliktit për Nagorno-Karabakun

Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian i ka thënë kombit se nuk sheh mundësi të zgjidhjes diplomatike të konfliktit për rajonin e Nagorno-Karabakut,...

Lidhja mes Sëmundjeve të Tiroides dhe Diabetit – Kujdesi që Duhet të Tregoni

Në larminë e sëmundjeve që rrezikojnë shëndetin e njeriut ndodh që ky i fundit të përballet njëkohësisht me diabetin por edhe me...

Në një konferencë për mediat, kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se sistemi shëndetësor, sa i takon përballimit të pandemisë, është në kolaps. Basha solli në vëmendje shkrimin e një ditë më parë të Zërit të Amerikës, ndërsa apeloi Ramën të marrë përgjegjësitë.

“Shqipëria u gjet e papërgatitur në periudhën e parë, por koha e kaluar nga ai moment nuk ka shërbyer asnjë grimcë që qeveria të nxjerrë mësimet e duhura. Sot që flasim, nga burimet e brendshme të spitaleve Covid 1 dhe Covid 2, kapacitetet e tyre për të trajtuar të sëmurët janë të shteruara.

E mbani mend inaugurimin me bujë të spitalit Covid 3. Cfarë po bëhet? S’ka asnjë investim. S’ka Covid 3 ka vetëm propagandë. Ajo që paralajmëruam prej dy javësh, po ndodh. Sistemi shëndetësor po shkon drejt kolapsit. Kolapsi është realitet, s’është më paralajmërim.

#LulzimBasha #LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

#LulzimBasha #LIVE – Ngjarjet e sotme në Ballsh tregojnë braktisjen e plotë nga qeveria dhe heshtje totale për t'iu përgjigjur kërkesave të drejta për bukën e fëmijëve.

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Dienstag, 13. Oktober 2020

Dje folëm për ekonominë, për një krizë të rëndë që ka përfshirë cdo sektor të ekonomisë e që po rëndon mbi jetën e shqiptarëve. Sot, flas për diçka edhe më akute, për shëndetin. Ndërsa e gjithë bota, rajoni  e vendet fqinje, kanë kaluar javët e muajt e verës për t’u përgatitur për një përballje të dytë, i vetmi që s’ka marrë asnjë masë, është Edi Rama.

I është rikthyer ritualit të dërrdëllitjeve, po sa i përket Covidit- ka vetëm një fjalë, ‘Vini maskën!’. Nuk ka asnjë plan. Ka njofotuar paketën e tretë po nuk ka paketë të tretë. Ka braktisur detyrën elementare të qeverisë , mbrojtja e shëndetit të njerëzve.  Sot, është Zëri Amerikës që e thotë se infektimet janë rritur e testimet kanë rënë. Kjo është neglizhencë kriminale, është për ndjekje penale. Do ketë kohë edhe për këtë. Të lerë bredhjet si Robert Camcakëzi nëpër kantjerë e të marrë përgjegjësitë.” u shpreh Basha.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.