Sony/ PlayStation 5 del në shitje më 12 nëntor

Mos i humb

E lindur nga marrëdhënia me sanitaren, kush është vajza ‘sekrete’ e Vladimir Putin?!

Vladimir Putin thuhet se ka një vajzë ‘të fshehtë’ adoleshente, nëna e së cilës është një punonjëse sanitare e kthyer në milionere,...

Turqi, dënohen me burgime të përjetshme të rënda disa drejtues të organizatës FETO

Gjykata shpalli vendimin e dënimit me nga 79 burgime të përjetshme të ashpra për 4 “drejtuesit civilë” të organizatës

Nafta pa taksa nga 2021, Rama jep lajmin: Procedura ligjore ka nisur me garën e shpallur nga Ministria. Fermerët që s’kanë NIPT të nxitojnë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë me dije lajmin se tashmë ka startuar procedura ligjore me garën e shpallur nga Ministria...

“Patriot sot është kush qëndron në shtëpi”, mesazhi i Manastirliut në ditën e Flamurit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka uruar shqiptarët për festën e pavarësisë. Përmes një video-mesazhi, Manastirliu thekson se “patriot është ai qe...

Prodhuesi  i video lojërave në shtëpi PlayStation 5 është vendosur të dalë më 12 nëntor, ka njoftuar Sony,

Së pari do të jetë në dispozicion në SHBA, Kanada, Meksikë, Australi, Zelandë të Re, Japoni dhe Korenë e Jugut. Shitjet në Britani të Madhe dhe vende të tjera do të fillojnë më 19 nëntor.

Edicioni dixhital PS5, i cili nuk ka një disk, do të kushtojë 399,99 dollarë ndërsa versioni “i rregullt” me një disk Blu-ray Ultra HD do të jetë në dispozicion për 499,99 dollarë.

Paraporositë kanë filluar tek shitësit e zgjedhur me pakicë.

Prodhuesi i parë i Sony-t u lançua si PlayStation në Japoni në dhjetor 1994 dhe që atëherë ka shitur miliona njësi në të gjithë botën. Konkurrentët e tij kryesorë janë Xbox, WII dhe Nintendo.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vret pronarin e hotelit ku punonte për borxhin 200 euro, si u zbulua shqiptari nga policia greke

Policia greke zbulon vrasjen e një pronari hoteli në Santorini, siç raportojnë mendiat vendase. Trupi i 69-vjeçarit grek Nikos...

“Covid-19, përballja e madhe e shekullit”, Tritan Kalo zbulon “surprizën” në prag të pensionit, mesazh politikës dhe kritikëve

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, shkruan në “Facebook” se përballja me pandeminë e koronavirusit ishte një “surprizë” për të në prag të...

PD tjetër denoncim për Rindërtimin, Duma: Durrësi totalisht i braktisur, asnjë ndërtim s’ka mbaruar. 99.1% e fondit limit është akorduar

Partia Demokratike ka ardhur sot me një tjetër video denoncuese, kësaj radhe nga ish-deputetja Grida Duma. Duma nga Durrësit...

Nafta pa taksa nga 2021, Rama jep lajmin: Procedura ligjore ka nisur me garën e shpallur nga Ministria. Fermerët që s’kanë NIPT të nxitojnë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë me dije lajmin se tashmë ka startuar procedura ligjore me garën e shpallur nga Ministria...

A do rrëzohet Qeveria Hoti? Kushtetuesja mblidhet nesër për vendimin, ja lëvizjet më të fundit që po ndodhin

Nesër në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës do të mbahet seancë dëgjimore lidhur me kushtetutshmërinë e votës së deputetit Etem Arifi për votëbesimin...