- Advertisement -spot_img

TAG

kosove

Beni Kizolli, 6 tetori, dita që vendos për të ardhmen e Kosovës

Për ndryshimin! Ndryshimi është i nevojshëm sepse qytetarit do t’i kthehet shpresa, ndryshimi është i nevojshëm sepse do të ç’kapet shteti. Për SHTET e jo për...

Zv.kryeministri paralajmëron 10 tërheqje të njohjeve, shtohet ankthi në Kosovë

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ditë më parë ka deklaruar se së shpejti 10 shtete të botës mund ta tërheqin njohjen ndaj Kosovës. Nga Ministria e Punëve...

Lëvizja për Drejtësi në listë zgjedhore me VV-në

Lëvizja për Drejtësi (LD) ka mbajtur konferencë për medie në lidhje me pjesëmarrjen në zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes për Drejtësi, Sylejman Çerkezi, ka...

Hahn mesazh të prerë Kosovës dhe Serbisë: Hiqni taksën dhe ndaloni lobimet!

Komisioneir Evropian për zgjerim, Johannes Hahn, ka dërguar porosi të qarta dhe të prerë për Kosovën dhe Serbinë. Eurodeputeti Hahn ka porositur nga Helsinki për...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, KQZ nis sot punën, hidhet hapi I

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), sot do të mbajë mbledhje për përgatitjet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë ditës...

Vetëvendosje: Zgjedhjet e jashtëzakonshme janë domosdoshmëri

Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për mediat në lidhje me gjendjen në shëndetësi deklaroi se zgjedhjet e jashtëzakonshme janë të domosdoshme si strategji e...

Masat e policisë, pak efekt në zvogëlimin e aksidenteve

Aksidentet në trafik janë shndërruar viteve të fundit në një problem serioz në Kosovë. Sipas Policisë së Kosovës, 52 persona kanë humbur jetën që nga...

Taksa 100 për qind, 206 milionë euro më pak import nga Serbia

Vendosja e taksës 100 për qind ndaj prodhimeve serbe dhe atyre boshnjake, ka ndikuar dukshëm në rritjen e të hyrave të shtetit. Krahasuar 6 mujorin...

Latest news

- Advertisement -spot_img