- Advertisement -spot_img

TAG

kosove

A do jetë pjesë e qeverisë së re? Veton Surroi: Jam në dispozicion për të ndihmuar aty ku nevojitet

Shkrimtari dhe publicisti i njohur shqiptar nga Kosova, Veton Surroi, deklaroi  gjatë një intervistë televizive se është në kontakt të vazhdueshëm me subjektet  e...

Çfarë do të ndodhë me veriun e Kosovës? Albin Kurti: Do ta zhdukim praninë e Serbisë atje duke bashkëpunuar me serbët lokalë

Kryetari i Lëvizjes vetëvendosje Albin Kurti  ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se në veriun e Kosovës është problem prania ende...

Kryetari i Unionit të Studentëve Shqiptar në Ankara, Hysen Mustafa: Beni është i fjalës, Beni është i besës!

Kryetari i Unionit të Studentëve Shqiptar në Ankara, Hysen Mustafa ne profilin e tij në facebook ka bërë një shkrim tejet domethënëse, ai ka...

Albin Kurti dhe kandidatët për deputet vizitojnë kompleksin e Lidhjes së Prizrenit

Kryetari i Lëvizjes Vetvendosje Albin Kurti dhe kandidatët për deputet në listën e VV-së nga Prizreni kanë vizituar sot kompleksin e Lidhjes së Prizrenit. "Sot,...

Kush është Dr. Beni Kizolli që garon në listën e VV- së me nr 32

Beni Kizolli u lind më 21 qershor 1983, në Zvicër. Ka përfunduar studimet bazike në Universitetin e Prishtinës në departamentin e Inxhinierisë Mekanike, drejtimi...

Kush është Sylejman Çerkezi që garon në listën e VV me nr 31

Sylejman Çerkezi, u lind më 1 Gusht 1968, në Obiliq. Ka përfunduar studimet në Universitetin e Prishtinës, në Fakultetin Filologjik, dega e Orientalistikës....

Beni Kizolli: Manifestimi në Prizren dëshmi e ndryshimit të 6 tetorit në Kosovës

Nga Prizreni fillon ndryshimi i cili do të vendoset edhe në 6 tetor. Lëvizja Vetvendosje mbylli fushatën elektorale në Prizren. Në një pjesmarrje të...

Sylejman Çerkezi nga Kastrioti: U bashkuam për një Kosovë më të mirë për ne dhe fëmijët tanë

Salla e Kulturës “Qmail Haziri” në Kastriot ishte e tejmbushur me qytetarë të cilët mbështetën masivisht takimi e Lëvizjes Vetvendosje si dëshmi e qartë...

Beni Kizolli nga Kurilla: Do të ndryshojmë shtetin që na ka vjedhur

Kurilla, ndryshimin e bërë në Prizren, me 6 tetor do ta bartë edhe në nivel të #Kosovës. Përpjekja jonë nuk është për pushtet, sot forcat i...

Spoti elektoral nga Prishtina, Sylejman Çerkez: Të votojmë për të ndryshuar të ardhmen tonë

Përpos me fytyrën tonë, këto 20 vite të fundët abuzohet dhe luhet edhe me besimin tonë. #ErdhiDita e ndryshimit!

Latest news

- Advertisement -spot_img