- Advertisement -spot_img

TAG

kriza libiane

Erdogan: Turqia është çelësi i paqes në Libi me përpjekjet e saj në terren dhe diplomaci

Presidenti Recep Tayyip Erdogan deklaroi të dielën se shpresa e rigjallëruar në Libi me anë të armëpushimit dhe Samitit të Berlinit nuk duhet të...

Erdogan dhe Merkel bisedojnë në telefon për Libinë

Presidenti Recep Tayyip Erdogan dhe Kancelarja gjermane, Angela Merkel, zhvilluan të shtunën në mbrëmje një bisedë telefonike. Siç bën të ditur Drejtoria e Komunikimeve të...

Presidenti Erdogan në Tunizi: Armëpushimi në Libi duhet të sigurohet një orë e më parë

Kreu i shtetit turk organizoi një konferencë të përbashkët shtypi me homologun tunizian, Kais Saied. Duke u ndalur mbi sulmet e forcave të puçistit Halifa...

Latest news

- Advertisement -spot_img