- Advertisement -spot_img

TAG

operacionet përtej kufirit

Ushtria turke godet organizatën separatiste terroriste PKK, brenda dhe jashtë vendit

Pesë pjesëtarë të organizatës separatiste terroriste PKK u neutralizuan me një operacion ajror në veri të Irakut. Ministria e Mbrojtjes Kombëtare (MSB) bëri të ditur...

Turqi – Kuvendi miraton mocionin për operacionet përtej kufirit

Kuvendi i Madh Popullor i Turqisë (TBMM) zgjati edhe një vit mocionin që i jep autorizim Forcave të Armatosura Turke (TSK) për të zhvilluar operacione...

Latest news

- Advertisement -spot_img