- Advertisement -spot_img

TAG

PKK/YPG

Turqia u përgjigjet sulmeve të PKK/YPG-së në veri të Sirisë

“Brenda zonës së veprimit të vetëmbrojtjes, iu dha përgjigjja e nevojshme provokimeve/sulmeve që organizata terroriste PKK/YPG kreu me mortaja dhe të shtëna artilerie kundër...

Organizata terroriste YPG/PKK sulmon civilët në periferi të Tel-Abyad

Si pasojë e shpërthimit të një motoçiklete me bombë në një treg në zonën rurale të nënprefekturës Tel-Abyad në kufirin e Sirisë me Turqisë...

Operacioni “Burimi i Paqes” – Numri i terroristëve të neutralizuar u rrit në 673

Numri i përgjithshëm i terroristëve të neutralizuar gjatë Operacionit “Burimi i Paqes”, të cilin Turqia e filloi për të eliminuar korridorin terrorist që po tentohet...

Latest news

- Advertisement -spot_img