- Advertisement -spot_img

TAG

Rripi i Gazës

TIKA dërgon ndihma humanitare palestinezëve në Rripin e Gazës

Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) shpërndau ndihma humanitare për 1 mijë e 100 familje të prekura nga sulmet e fundit të Izraelit në...

Turqia dënoi ashpër sulmet e Izraelit ndaj Rripit të Gazës

Në komunikatën me shkrim të lëshuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Turqisë thuhet: “Në sulmet ndaj Gazës që filluan të martën në...

Ushtarët izraelitë plagosin 77 palestinezë në kufirin e Rripit të Gazës

Ushtarët izraelitë, në ndërhyrjen ndaj protestës “Marshimi i Madh” në kufirin e Rripit të Gazës plagosën 77 palestinezë, 31 prej të cilëve me plumba të...

Latest news

- Advertisement -spot_img