- Advertisement -spot_img

TAG

Turqi

Gjatë operacioneve antiterror kanë rënë dëshmorë dy ushtarë turq

Kanë rënë dëshmorë 2 ushtarë turq, një në zonën e operacionit “Burimi i Paqes” dhe një tjetër gjatë operacionit “Kthetra-3”. Në komunikatën e lëshuar nga Ministria...

Turqia nuk do të hezitojë të hedh çdo hap të nevojshëm për sigurinë e popullit dhe rajonit

Kryetari i Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë, Mustafa Sentop bëri të ditur që Turqia nuk do të hezitojë të hedh çdo hap që ajo...

Kalin: Aleatët në NATO duhet të marrin seriozisht shqetësimet e Turqisë për siguri

Zëdhënësi i Presidencës turke, Ibrahim Kalin bëri të ditur se aleatët duhet të marrin seriozisht shqetësimet e Turqisë për siguri. Samiti i NATO-s do të mbahet më...

Turqia dënoi ashpër sulmet e Izraelit ndaj Rripit të Gazës

Në komunikatën me shkrim të lëshuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Turqisë thuhet: “Në sulmet ndaj Gazës që filluan të martën në...

Turqia përcakton shumën e shpërblimit për zbulimin e kriminelëve të terrorizmit

Ripërcaktohet shuma e shpërblimit përzbulimin e kriminelëve të terrorizmit. Sipas rregullores së botuar në Fletoren Zyrtare, shuma e shpërblimit për personat që ndihmojnë në kapjen e terroristëve...

Soylu: Turqia do t’i kthejë në vendet e tyre terroristët e huaj të DAESH-it

Ministri i Punëve të Brendshme të Turqisë, Suleyman Soylu bëri të ditur se shtetasit e huaj, pjesëtarë të organizatës terroriste DAESH që mbahen në burgje...

Turqia paralajmëroi vendet evropiane për aktet e dhunshme të PKK-së

Turqia i paralajmëroi vendet evropiane për aktet e dhunshme të organizatës separatiste terroriste PKK. Në komunikatën me shkrim të lëshuar nga Ministria e Punëve të...

Latest news

- Advertisement -spot_img