Takimi me Hajnaj e Krajën, ambasadorja Kim përsërit mbështetjen për SPAK: Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e shpejtë ose e lehtë, por po ecën përpara

Mos i humb

“Mos na detyroni të sjellim edhe fëmijët këtu”, naftëtaret e Ballshit në ditën e 10 të grevës: Po na vret heshtja e Ramës, që...

Ka hyrë në ditën e 10 të saj greva e urisë së naftëtareve të Ballshit. Ato janë shprehur njëzëri...

Vendimi i qeverisë për faljen e gjobave për Covid-19 dhe tërmetin, dokumentet që duhet të dorëzojë biznesi dhe qytetarët për kthimin e parave

Hyn në fuqi udhëzimi me procedurat për qytetarët dhe biznesin që do të përfitojnë në llogaritë e tyre bankare kthimin e shumës...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

“Virusi i pabesë të mori”! Humb betejën me Covid-19 mjeku i njohur nga Kukësi, mesazhet prekëse të të afërmve

Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër mjeku shqiptar. Mësohet se ka humbur betejën me virusin e rëndë mjeku i njohur nga...

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim është takuar sot me drejtoreshën e BKH Aida Hajnaj si dhe Shefin e Prokurorisë së Posaçme Arben Kraja gjatë vizitës në zyrat e reja të SPAK.

Pas këtij takimi, ambasadorja amerikane ka siguruar dhe njëherë për mbështetjen ndaj SPAK. Ajo thekson se reforma në drejtësi nuk do jetë e shpejtë ose e lehtë por po ecën para hap pas hapi.

“U takova sot me Drejtoreshën e BKH, Hajnaj dhe Shefin e Gjykatës së Posaçme, Kraja për të përsëritur mbështetjen e fortë për SPAK-un. Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e shpejtë ose e lehtë, por po ecën përpara hap pas hapi dhe duhet të vazhdojë në mënyrë që njerëzit e Shqipërisë të kenë drejtësi. Sundimi i ligjit është gjithashtu thelbësor për investimet e huaja”, shkruan ambasadorja Kim.

foto galeri
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zanafilla e Shumë Sëmundjeve Nis Nga Stomaku – Çfarë Duhet Të Bëni

Mbi 2000 vjet më parë, Hipokrati, i njohur si Ati i Mjekësisë, paralajmëroi se stomaku përbën zanafillën e të gjitha sëmundjeve.

Superkompjuteri LUMI do të jetë një nga më të fuqishmit në BE

Superkompjuteri LUMI do të ketë një performancë kulmore teorike prej mbi 550 petaflops. HPE ka njoftuar se i është...

Biden premton vaksinim falas kundër COVID-19

Kandidati demokrat që garon për president të SHBA-së, Joe Biden premtoi se vaksina e koronavirusit të ri (COVID-19) do të bëhet falas...

Rritet në 22 numri i viktimave nga shembja e kishës në Gana

Është rritur në 22 numri i personave që humbën jetën si pasojë e shembjes së një kishe në rajonin lindor të Ganës.

Rusi, arrin në afro 1.5 milionë numri i rasteve me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.497.167 ndërsa bilanci i viktimave në 25.821.