Tel Abyad, vriten 8 civilë nga një sulm i terroristëve të PKK/YPG-së

Mos i humb

“Heronjtë kanë vetëm ditëlindje”, Meta për Adem Jasharin: Linde në Ditën e Flamurit dhe përjetësisht do mbetesh në memorien e kombit tonë

Presidenti i Republikës Ilir Meta thotë se komandanti legjendar Adem Jashari do të mbetet në memorien e kombit tonë përjetësisht duke e...

666 shqiptarë gjobitën brenda 24 orëve për shkeljen e masave anti-Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në kuadër të masave anti Covid janë ndëshkuar 666 qytetarë në të gjithë vendin.

Angli/ Shpërthim i fuqishëm në punimet e ujit, ndërrojnë jetë 4 persona

Katër presona kanë humbur jetën nga një shpërthim i fuqishëm në një vendpunim të pastrimit të ujit në Avonmouth pranë Bristolit.

Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell: S’mund të jemi aktorë global nëse nuk i zgjidhim problemet në Ballkan

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell deklaroi se zgjidhja e problemeve në Ballkan është një përgjegjësi e Bashkimit Evropian, dhe...

Ministria turke e Mbrojtjes bëri të ditur se 8 civilë humbën jetën në një sulm me autobombë që terroristët e PKK/YPG-së ndërmorën në fshatin Alik Atik në jug të Tel Abyad-it në Siri.

Në një deklaratë Ministria turke e Mbrojtjes theksoi se terroristët me duar të gjakosura të PKK/YPG-së masakruan sërish civilë të pafajshëm.

“Nga sulmi me autobombë që terroristët e PKK/YPG-së ndërmorën në fshatin Alik Atik në jug të Tel Abyad-it humbën jetën 8 civilë dhe u plagosën më shumë se 20 të tjerë”, njoftoi ministria në deklaratën e saj.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Galaxy S20 FE do të marrë One UI 3.0 (Android 11) më shpejt sesa pritej

Në fillim të kësaj jave, Samsung ka publikuar udhërrëfyesin për azhurnimin One UI 3.0, duke konfirmuar planet për azhurnimin e mbi 40...

Presidenti Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një...

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

Pas 40 vitesh banim në shtëpinë e tij, i moshuari bën zbulimin e pazakontë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 68-vjeçar ka zbuluar një bodrum që shërbente si strehë të sulmeve ajrore...