Tërmeti me magnitudë 4.9 trondit Italinë, ja ku ishte epiqendra

Mos i humb

Një tërmet i fortë ka tronditur Italinë këtë mbrëmje. Raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter, ndërsa ka goditur Italinë qendrore, 100 kilometra nga Roma.

  • foto galeri

Sipas anketave të Institutit Italian të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë, tërmeti kishte një thellësi 14 km dhe epiqendra e tij ishte Balsorano (L’Aquila) dhe Pescosolido (Frosinone).

Ndërkohë, mediet italiane raportojnë se për momentin nuk ka dëme në për njerëz apo materiale, por ka shkaktuar panik te qytetarët.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit