Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Mos i humb

Zelandë e Re, sulmuesi në xhamitë në Christchurch shpallet fajtor

"Supremacisti i bardhë" australian, i akuzuar për ekzekutimin e 51 besimtarëve muslimanë vitin e kaluar në dy xhamitë në Christchurch të Zelandës...

Vitia: Në orën 15:00 do të shohim si të mënjanojmë kolonat e gjata në kohën e qarkullimit

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se janë duke u përgatitur të kemi mbi 1000 shtretër, edhe pse shpreson se mos...

Spanjë, numri i vdekjeve nga COVID-19 tejkalon shifrën 4.000

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në Spanjë, numri i përgjithshëm i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19 ka arritur...

Ndërrojnë jetë nga Koronavirusi dy persona të tjerë në Shqipëri

Kanë ndërruar jetë edhe dy persona të tjerë për shkak të Koronavirusit në Shqipëri duke e çuar numrin në 15.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo.

Thaci ka treguar se çfarë është biseduar në këtë takim.

“Bashkëbisedim briliant dhe dakordim i plotë për rrugën përpara”, shkruan Thaçi në Tuitter.

“SHBA dhe Kosova kanë lidhje të shkëlqyera dhe do të vazhdojmë ti thellojmë ato. Faleminderit Sekretarit Pompeo për përkushtimin e juaj në mbështetjen e Kosovës drejt integrimit të plotë në familjen Euro-Atlantike. Kosova është e bekuar me besim dhe partnership me SHBA’në”, shton ai.

Më herët, Thaci është pritur në takim nga Zëvendëssekretari i Mbrojtjes i SHBA-së, David Norquist.

Thaci tha se në këtë takim, zv.Sekretari i premtoi Kosovës mbështetje për formimin e Ushtrisë së Kosovës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë, rritet në 112 numri i rasteve të konfirmuara me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka konfirmuar se katër persona të tjerë janë diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19),...

Turqia, i vetmi vend që ndihmon Shqipërinë me materiale shëndetësore kundër Covid-19

Fundjavën e kaluar mbërriti në Rinas nga Stambolli me “Air Albania” një sasi e re prej 8 tonësh pajisje të mbrojtjes personale...

Turqi, rritet në 214 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë së Turqisë ka informuar se numri i vdekjeve në nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend është rritur në...

Pendarovski: Shpresoj të gjejmë zgjidhje me Turqinë për respiratorët

Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurise së Maqedonisë së Veriut, presidenti Stevo Pendarovski është shprehur se beson që vendi i tij do...

Para mesnatës hiqet taksa 100 për qind, fillon reciprociteti me Serbinë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind...