UBS dhe Credit Suisse mund të bashkohen

Mos i humb

Rama premtoi heqjen e akcizës së naftës për bujqësinë në 2013, do e heqë 3 muaj para zgjedhjeve. Taksa e qarkullimit u rrit 3...

Pas tetë vitesh që fermerët e kanë blerë naftën për bujqësinë njëlloj si makinat e luksit, kryeministri Edi Rama ka ripremtuar përsëri...

Ambasada Amerikane përgëzon Shqipërinë për miratimin e rregullores së re për sigurinë kibernetike në sektorin e energjisë: Vendi i parë në Evropën Juglindore që...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka përgëzuar  Entin Rregullator të Energjisë për miratimine rregullores së parë të Shqipërisë...

Mbaron protesta tek ministria e Jashtme, zhvendoset tek kryeministria (trazira në zonë)

Ka mbaruar protesta tek ministria e jashtme e PDIU dhe tashmë grupi po shkon drejt kryeministrisë, ku kreu i qeverisë do të...

”Rrugët”, Rama: Saliu arriti rekord botëror. Si të veshësh xhaketën time, këmishën e Braçes, pantallonat e Finos

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar projektet dhe infrakstrukturën  rrugore duke sulmuar edhe ‘paraardhësin’ e tij në qeveri  Sali Berishën.

Dy bankat kryesore zvicerane, UBS dhe Credit Suisse, mund të bashkohen.

Plani do të jetë që të njoftohet zyrtarisht lëvizja në fillim të vitit të ardhshëm.

Nëse vazhdon, do të krijonte një nga bankat më të mëdha në Evropë, shkruajnë mediat zvicerane.

Është raportuar se ideja vjen nga kreu i UBS, Axel Weber dhe ideja është diskutuar tashmë me qeverinë dhe rregullatorët.

Ideja është mirëpritur nga tregjet pasi aksionet në të dy bankat lëvizën më lart.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

1500 specializantë i shtohen sistemit shëndetësor

Sot sistemit shëndetësor i janë shtuar 1500 specializantë. Kështu ka bërë të ditur Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj gjatë...

7 Këshilla nga Mjekët që Diabetikët Duhet të Ndjekin Gjatë Pandemisë

Nuk kanë qenë të pakta lajmet mbi pandeminë dhe kujdesin ndaj vetes në këtë periudhë. Ky kujdes duhet të...

A Duhen Përdorur Antibiotikët Kur Jeni Me Grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më...

Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e...

Eksperti: Flini mirë para se të merrni vaksinën e gripit, gjumi rrit efektivitetin

Gjumi është shumë i rëndësishëm “për të na armatosur mirë” në luftën kundër gripit dhe Covid-19. Ekspertët e shëndetit...