Udhëtarët nga Maqedonia me koronavirus në Finlandë, MSH: Shumica me pasaportë kosovare

Mos i humb

Kina ‘godet’ Australinë përmes tregtisë së mineraleve dhe pambukut

Tensionet e përshkallëzuara dypalëshe kanë rezultuar që Kina "jozyrtarisht" t'u kërkojë tregtarëve të pambukut dhe xeheve të ndalojnë blerjen e produkteve nga...

Zvicra porosit 5.3 milionë vaksina nga kompania britanike AstraZeneca

Qeveria Federale e Zvicrës po vazhdon përpjekjet e saj për të siguruar vaksinën kundër Covid-19 dhe tani ajo po porosit deri në...

Kina realizon 11 milionë teste për COVID-19 në 5 ditë

Kina brenda pesë ditëve në qytetin bregdetar Qingdao ka kryer 11 milionë teste të dyshuara për koronavirusin e ri (COVID-19), pasi u...

U tha se lufton virusin, OBSH shuan shpresat: Remdesiviri është pak, ose aspak efektiv në trajtimin e COVID-19!

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) thotë se ilaçet remdesivir, hidroksiklorinë, lopinavir/ritonavir dhe produktet e interferonit kanë pak ose aspak rezultate në luftimin...

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut bëri të ditur se ka kërkuar nga autoritetet në Finlandë të dhëna shtesë pasi të shtunën, nga gjithsej 157 udhëtarë që po udhëtonin nga Maqedonia e Veriut, 24 rezultuan pozitiv me Covid-19.

“Bëhet fjalë për udhëtarë, kryesisht mërgimtarë, të cilët vijnë në Maqedoninë e Veriut, ose tranzitojnë në vendin tonë për arsye të ndryshme, dhe pastaj kthehen në punë në Evropën Perëndimore, për të cilat vende me leje pune ose shtetësi nuk vlejnë masat restriktive për hyrje në vend”, thonë nga MSH.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë shumica prej pasagjerëve kanë udhëtuar me pasaportë të Kosovës dhe Suedisë.

“Sipas të dhënave të siguruara për fluturimin përkatës shumica prej pasagjerëve kanë udhëtuar me pasaportë kosovare, respektivisht 95 pasagjerë. Me pasaportë finlandeze kanë udhëtuar 60 pasagjerë, kurse pasagjerët tjerë kanë udhëtuar me pasaportë maqedonase, shqiptare, bullgare, estoneze dhe suedeze”, thuhet në njoftimin e MSH-së së Maqedonisë së Veriut.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...