Von der Leyen: Votoni, le të tregojmë fuqinë e demokracisë sonë!

Mos i humb

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen hodhi votën e saj në zgjedhjet e Parlamentit Evropian sot në mëngjes në një qendër votimi pranë shtëpisë së saj në Saksoninë e Ulët.

Pak pas orës 10 të mëngjesit politikania e Unionit Kristian Demokrat (CDU) mbërriti me bashkëshortin e saj Heiko në qendrën e votimit të vogël në Burgdorf-Beinhorn në rajonin e Hanoverit.

‘’Shkoni në votime dhe le të tregojmë fuqinë e demokracisë sonë. Le ta bëjmë Evropën, shtëpinë tonë të përbashkët, më të fortë se kurrë”, shkroi ajo në X.

Pasi hodhi votën e tij, ai buzëqeshi shkurt para kamerave për foto dhe u largua nga qendra e votimit pas disa minutash.

65-vjeçarja von der Leyen shpreson të ruajë pozicionin e saj si presidente e Komisionit Evropian për një mandat të dytë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit