Vuçiq i jep 10 mijë vaksina AstraZeneca Malit të Zi, kryeministri malazez e quan vëlla

Mos i humb

Mali i Zi ka pranuar sot donacion nga kryeministri serb, Aleksander Vuçiq 10 mijë vaksina falas të kompanisë AstraZeneca.

Kryeministri malazez, Zdravko Krivokapic e ka quajtur vëlla Vuçiqin dhe popullin serb.

“Në emër të qeverisë malazeze dhe në emrin tim personal, falënderoj nga zemra presidentin Vuçiq dhe vëllezërit nga Serbia për ndihmën e dhënë me 10 mijë vakina AstraZeneca” shkruan Krivokapic në urim.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit