Zvicër: Më shumë raste pozitive, më pak vdekje

Mos i humb

Shifrat e fundit nga Zyra Federale e Shëndetësisë tregojnë se 97% e të gjithë infeksioneve të reja në vend janë ose i ashtuquajturi variant britanik ose afrikano-jugor i koronavirusit.

Por, numri i shtrimeve në spital dhe vdekjeve është në rënie. 28 njerëz vdiqën në javën e fundit, një javë para kësaj ishte 58, shkruajnë mediat zvicerane.

Gjatë së njëjtës periudhë, 284 u pranuan në spital, një javë para ishte 469.

Në 72 orët e fundit, Gjeneva raportoi 409 raste të reja dhe pa vdekje, Vaud kishte 515 raste të reja dhe 4 vdekje.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit