KURIOZITETE

Si do të ndryshojë jeta e Meghan Markle në familjen mbretërore?

Më 19 maj të vitit 2018, aktorja dhe blogerja e njohur amerikane, Meghan Markle, do të lidhë kurorë me trashëgimtarin e familjes mbretërore Princ...

Japoni, peshku ton 405 kilogramësh shitet për 320 mijë dollarë

Në tregun e njohur historikisht të peshkut "Tsukiji" u shit toni më i madh në këtë vit me peshë 405 kilogram për 36 milion...

Grindje mes pilotëve në fluturimin nga Britania për në Indi

Në avionin e pasagjerëve në fluturimin nga Britania e Madhe për në Indi ndodhi një grindje mes pilotëve. Deri te grindja e pilotit burrë dhe...

Mbledhësit e mbeturinave rikthejnë vlerën e humbur të librave të gjetura në kosh plehrash

Punonjësit e ndërmarrjes për mbledhjen e mbeturinave në zonën financiare dhe kulturore të Ankarasë, kanë marrë mbi vete një mision të pazakontë, për të...

A është hallall apo haram Viti i Ri? Hoxha jep një përgjigje gjigande!

Hoxhë Halil Avdulli nga Vushtrria ka mbajtur një hutbe të veçantë për çështjen e vitit të ri. Ai ka thënë se festimi i festave...

Alpinistët polakë drejt majës së dytë më të lartë

Një grup alpinistësh polakë janë nisur drejt Pakistanit verior të dielën për të tentuar të përmbyllin me sukses përpjekjen për t’u bërë të parët...

ATS GT, çfarë supermakine!

Marka historike italiane ATS është gati për rikthimin e madh falë një “xhevahiri” që përmbledh fuqi dhe teknologji. ATS GT frymëzohet nga 2500 GT të...

“Dua ta lë muzikën dhe të bëhem hoxhë”, trondit këngëtari i njohur

Deklarata e këngëtarit Muharrem Ahmeti i cili ishte dje në emisionin “Zonë e Lirë” i ka habitur të gjithë kur ai tha: “Një nga...

Fitoi “Topin e Artë” me Milanin, tani zgjidhet President i Liberisë

Në fillim si futbollist dhe tani edhe si politikan, George Weah ka fituar në të gjithë Liberinë. Ish-sulmuesi i Milani tani është zyrtarisht president i...

Ura më e gjatë në botë, prej xhami!

Më shumë se 3 mijë kinezë kuriozë morën pjesë në inaugurimin e urës më të gjatë në botë, prej xhami. E ndodhur në zonën piktoreske...

Të fundit

Biden dhe Trump do të përballen në debatin e parë presidencial

Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe i nominuari demokrat Joe Biden do të ballafaqohen në debatin e parë të martën në mbrëmje, e...

Policia rrugore/ Aksion ‘blic’ për shoferët e dehur që drejtojnë makinën

Nisur nga gjendja rënduar e shkeljeve rrugore dhe përfshirja në ngjarje rrugore e disa mjeteve, Policia Rrugore organizoi kontrolle të befasishme për...

Hysni Gucati del para Speciales të enjten në ora 15:00

Të enjten, më 1 tetor në orën 15:00, në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë do...

U dënua me 21 vite burg për 613 kg drogë në banane, Arbër Çekaj ankimon vendimin: Jam i pafajshëm!

Pasi gjykata e dënoi me 21 vite burg pasi akuzohet për trafik ndërkombëtar droge, Arbër Çekaj, pronari i kompanisë ‘Arbi Garden’ në...

Emoji të rinj do të vijnë në vitin 2021, duke përfshirë një zemër të ndezur dhe mbi 200 emoji të rinj për çifte

Në vitin 2021 pritet të vijnë emojit e rinj.  Konsorciumi Unicode, një organizatë jofitimprurëse që mbikëqyr standardet e emoji...
- ISLAMSHOP.CH -