Çorba me mish të grirë

Mos i humb

Zvicër: Maska falas për përfituesit e ndihmave sociale

Maskat mbrojtëse, bartja e të cilave në transportin publik është bërë e detyrueshme që nga fillimi i javës, kanë çmimin e tyre...

OBSH ka edhe një lajm tjetër në lidhje me COVID 19

Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus theksoi se COVID-19 vazhdon të shpërndahet në mënyrë të përshpejtuar. Përhapja e pandemisë së koronavirusit...

Shoqatat prodhuese të energjisë së rinovueshme: Gati edhe për arbitrazh

Prodhuesit e energjisë, nga burimet ujore, kane paditur ne gjykate qeverine pasi ajo ka marë vendimin për të ulur çmimin me të...

Pompeo paralajmëron mbylljen e të gjitha aplikacioneve kineze

Shtetet e Bashkuara janë duke parë të mundshme të ndalojnë aplikacionet kineze në mediat sociale, përfshirë edhe Tik- tokun.

Çorba me mish të grirë

Për 6 persona nevojiten:

▪ 450 g mish i grirë viçi
▪ 300 g rriska të gjera mishi
▪ 3 karota të prera në katrorë
▪ 2 rrënjë majdanoz të prerë në rrathë
▪ 2 degëza selinoje
▪ 1 qepë
▪ 2 thelpinj hudhre
▪ 550 g domate të konservuara të prera në katrorë
▪ 250 g djathë mocarela
▪ 1 litër supë pule
▪ 60 fletë borziloku
▪ vaj ulliri, krip dhe piper

Përgatitja:

Në një tenxhere ngrohni pak vaj ulliri në temperaturë mesatare dhe shkurt marinoni qepen e grirë, karotën, rrënjët e majdanozit dhe selinon.

Pastaj shtoni mishin e grirë, fërgoni edhe dhjetë minuta, dhe përzieni domaten e grirë, hudhrën dhe supën.

Hidhni kripë dhe piper, zieni 5-7 minuta, pastaj shtoni rriskat e thërrmuara dhe lini që të vlojnë 15-20 minuta në temperaturë mesatare.

Para se t’i servirni shtoni djathin mocarelë të prerë në katrorë, hidhni borzilokun e grirë dhe servireni derisa është e ngrohtë./Telegrafi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Manastirliu: 10 rregulla për sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në facebook u ka bërë apel qytetarëve dhe turistëve të tregohen...

Në arrati për 15 vite pas vrasjes së kunatit, ekstradohet në Shqipëri i shumëkërkuari.

Ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë shtetasi Dritan Karaj, 39 vjeç, i shumëkërkuar nga drejtësia shqiptare, i dënuar me 19 vjet burg, për...

Meta kthen ndryshimet në ligj: Krijon hapësira për keqpërdorimin e policisë në proceset zgjedhore

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend sërish një tjetër ligj. Bëhet fjalë për ligjin nr. 74/2020 “Për vlerësimin kalimtar...

25 vjet nga Masakra e Srebrenicës, Varhelyi: Europa dështoi, plaga mbetet e hapur

“Europa dështoi në Srebrenicë dhe ne ndjehemi të turpëruar”, tha komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, në prag të 25...

Shqipëri : Është rritur numri i të infektuarve , janë regjistruar 4 vdekje dhe 93 raste të reja në 24 orët e fundit

Koronavirusi vijon të marrë jetë njerëzish në vendin tonë, ashtu sikundër në të gjithë botën. Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit,...