Dikur kushtonin më shumë se një pagë mujore, Olympys ndalon biznesin e kamerave pas 84 vjetësh

Mos i humb

Kreu i Gjykatës së Posaçme, Sandër Simoni është infektuar me covid-19

Koronavirusi ka prekur edhe organet e drejtësisë. Një gjyqtar ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Mësohet se është infektuar kreu...

Varrosen edhe 9 viktimat e gjenocidit të Srebrenicës

Salko Ibisheviç dhe Hasan Peziç janë në mesin e 9 viktimave të gjenocidit të Srebrenicës më 11 korrik të vitit 1995 të...

Nuk ka shpëtim/ Kazakistani po përballet me një ‘pneumoni të panjohur’ më vdekjeprurëse sesa COVID-19

Një “pneumoni e panjohur” e re që është potencialisht më vdekjeprurëse sesa coronavirusi i ri raportohet se ka vrarë më shumë se...

Greqi, kundërshtohet ligji i protestave, gaz lotsjellës ndaj demostruesve, disa të plagosur nga gurët

Sindikatat dhe qytetarë të thjeshtë kanë demonstruar në Greqi kundër një ligji tashmë të miratuar që kufizon madje edhe ndalon protestat e...

Kompania Olympys, do të ndalojë biznesin e saj pas 84 vjetësh – ndërsa dikur ishte një nga markat më të njohura në botë.

Sipas mediave të huaja kompania tha që përkundër disa përpjekjeve të mira të kamerës, ajo më nuk është fitimprurëse.

An out-of-focus person holds an Olympus Camedia camera in one hand, an early blocky mobile phone in another, with a cable running between them

Ardhja e telefonave të avancuar ishte një faktor kryesor, deklaron kompania, ndërsa kishte regjistruar humbje gjatë tre viteve të fundit.

1936年第一部奥林巴斯相机The First Olympus Camera Semi Olympus I ...

Kompania japoneze e bëri kamerën e saj të parë në vitin 1936, dhe kushtonte në atë kohë më shumë se një pagë mujore në Japoni.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosova dhe Serbia vazhdojnë dialogun në Bruksel

Në Bruksel vazhdon sot dialogu midis Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Është ky takimi i parë i...

India shënon rritje rekorde të rasteve me COVID-19 brenda një dite

India sot ka raportuar 32.695 raste të reja me COVID-19, rritja më e lartë brenda një dite deri më tani, tha Ministria...

Kosovë : ​Takimi Hoti-Vuçiq në ora 16:00

Vazhdimi i dialogut në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është paraparë të fillojë sot...

SPAK dërgon emrat e 8 ‘të fortëve’ të botës së krimit për ‘burgun e egër’

Mbërrijnë në Ministrinë e Drejtësisë emrat e 8 personave të botës së krimit, për të cilët është kërkuar të vuajnë dënimin në...

Greqia shtyn hapjen e kufijve me Shqipërinë deri më 31 korrik

Për të disatën herë Greqia shtyn afatin e mbylljes së kufijve me Shqipërinë. Kështu,deri në 31 korrik,në territorin grek,nuk...