Hoti i quan joligjore vendimet e Qeverisë pas dorëheqjes së Haradinajt

Mos i humb

Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me liderët Macron dhe Merkel

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij francez Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane...

Washington Post: Rusia ndërhyn ndaj zgjedhjeve në SHBA, mbështet Sanders

Pretendohet se Rusia ka ndërhyrë ndaj zgjedhjeve për të ndihmuar kandidatin Bernie Sanders i cili kandidon për Partinë Demokratike në garën për...

Turqi, dorëzohen 3 terroristë të YPG/PKK-së

Tre terroristë të YPG/PKK-së u janë dorëzuar forcave të sigurisë në juglindje të vendit, njoftoi sot Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë,  (AA). Terroristët kishin...

Zëdhënësi i Presidencës Turke dënon të shtënat në Gjermani

Zëdhënësi i Presidencës Turke, Ibrahim Kalın tha se Turqia pret që autoritetet gjermane të angazhohen fuqishëm për të zgjidhur rastin e të...

Ish deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se do të shpërfillin vendimet e Qeverisë Haradinaj, të periudhës pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj.

Hoti i quajti joligjore emërimet e udhëheqësve të institucioneve publike, duke veçuar Universitetin e Ferizajit.

Postimi i plotë:

Emerimet e udheheqesve te institucioneve publike (universiteteve, ndermarrjeve publike, agjencive etj.) gjate kesaj periudhe, kur qeveria eshte vetem ‘kujdestare’ derisa te zgjedhet qeveria e re, jane jo ligjore dhe nuk do te perfillet nga qeveria e ardhshme e udhehequr nga LDK-ja.
Çdo vendim i tille, sic ka ndodhur sot ne Universitetin e Ferizajit, do te anulohet.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Kaçamak me kërpudha

Për kafjall, darkë, por bën edhe për drekë… Kurdo që ta përgatitni, këtë ushqim do ta pëlqeni menjëherë! –...

Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni dërguar

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo...