Iran, 199 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Mos i humb

Basha: Në shtator nisim fushatën drejt fitores

Pas Kryesisë, ishte dhe Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që miratoi përbërjen e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të PD, pjesë e...

Sfidat e presidentit Trump për t’u rizgjedhur në nëntor

Amerikanët do të shkojnë në votime në 3 nëntor për të zgjedhur presidentin. Republikani Donald Trump dhe sfiduesi i tij i pritshëm...

Basha: Motorët e ndezur të fushatës sonë po çojnë para procesin e pashmangshëm të rotacionit politik

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas mbledhjes në ditën e parë të punës të Komisionit të Vlerësimit të Kandidaturave. Teksa publikon foto...

Hutbe Besnik Leçini Kurban Bajrami 2020

https://youtu.be/c0cRmWtF8eI

Me 199 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 13.410 numri i viktimave në vend.

Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë së Iranit, Sima Sadat Lari, tha se me 199 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit numri i vdekjeve ka arritur në 13.410, ndërsa me 2.388 raste të reja arrin në 264.561 numri i rasteve.

Ajo shtoi se 3.411 nga të prekurit me COVID-19 janë në gjendje të rëndë dhe se numri i të shëruarve deri më tani ka arritur në 227.561.

Zëdhënësja Lari informoi se deri më tani në vend janë kryer gjithsej 2.048.49 teste për COVID-19.

Ndër të tjera, Lari theksoi se rajonet Azerbajxhani Perëndimor dhe Lindor, İlam, Bushehr, Razavi Khorasan, Khuzestan, Zanjan, Kurdistan, Kermanshah, Golestan, Mazandaran dhe Hurmuzgan janë përcaktuar si “zona të kuqe”, ndërsa rajonet Teheran, Fars, Ardabil, Elborz, South Khorasan, Sistan-Baluchestan, Kerman, Kohgiluyeh-Boyer Ahmad, Lorestan, Hamedan, Yazd dhe North Khorasan janë përcaktuar si “zona të rrezikuara”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë në kuadër të një marrëveshjeje bilaterale midis dy vendeve. Sipas një...

Si Të Përballesh Me Simptomat Fizike Të Ankthit

Përjetimi i ndjenjave negative, stresit, mërzisë apo ankthit pa dyshim që janë prezente tek çdo njeri në pjesë të caktuara të ditës...

Tropojë/ Punonjësi shkoi në spital pa shenja jete, arrestohet pronari i biznesit ku punonte

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan shtetasin Sh. M., 48 vjeç, banues në fshatin Bujan, pronar i...

Kungullurë – Receta Perfekte Për T’u Shijuar Gjatë Verës

Një shije perfekte për t’u provuar gjatë ditëve të verës pasi kungujt janë të freskët dhe të stinës. Plot...

Në 24 orët e fundit në Brazil shënohen 1.154 vdekje dhe në Meksikë 857 nga covid-19

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 1.154 vdekje, ndërsa në Meksikë 857.